Turistler için Eski Kitap Alınacak Yerler

Merhabalar,

İki yabancı arkadaşım İstanbul'u ziyarete gidiyor. İstanbul'da iken Atatürk, İstanbul, Sultan Süleyman hakkında eski ve tarihi kitap almak istiyorlar. Sahafların turist olduklarını görünce fiyatı çok yükseltecekleri aşikar. Kitap alışverişlerini uygun fiyatla yapabilecekleri bir yer var mıdır? Hangi kitapları alabilirler ve tavsiye edeceğiniz bir kitap var mı? Bu konuda cidden pek bir bilgim yok.

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

sahaflar var aradiklari tarzda kitap satan.

simdi aradiklari tarzda kitap hakkinda ve kitap fiyatlari hakkinda az da olsa bilgileri vardir.

yanlarinda biri giderse normal fiyattan alirlar, diger türlü kendileri pazarlik etseler de cok cok ucuk olmaz fiyati.
  • serabetan  (13.09.12 13:30:03)
Yanlarında bir Türk olmayacak. Turist oldukları için fiyatları şişirirler diye korkmuştum ben.

  • aacwarlock  (13.09.12 13:34:37)
eğer 26 eylül'e kadar burada kalacaklarsa 25 eylül'de beyoğlu sahaf festivali başlıyor. orada istemedikleri kadar çok eski kitap bulabilirler.

  • oldtimer  (13.09.12 13:52:01)
Harika bir fırsat olabilirmiş fakat 13-18 eylül arası buradalar.

  • aacwarlock  (13.09.12 13:54:28)