firsat sitelerinin modasi gecti mi?

eskiden duyuruda, sozluklerde paso bunlarla iilgili sorular sorulurdu. imdi bakiyorum tik yok. hi?

kimse memnun değil sanırım bu yüzden.

  • neira  (11.09.12 09:44:18)
çok suistimal ettiler milleti, adam gibi hizmet verselerdi daha çok ticaret hacmi oluşurdu kesinlikle.

tabi bunda fırsat kampanyası düzenleyen yerli "cin geçinen" firmalarımızın da payı çook büyük.
  • brkylmz  (11.09.12 10:12:33)
Asagidaki nedenlerden dolayi populerliklerinin azaldigini dusunuyorum:
1. Firsat sitelerinden alinan hizmetin boktan olmasi,
2. Piyasaya sonsuz miktarda firsat sitesinin girmis/giriyor olmasi
3. Firsat veren isletmelerin bu indirimleri karsilayamiyor, bundan kar elde edemiyor olmalari.
  • lightblue  (11.09.12 10:13:46)
fırsat sitelerini sadece tatil için takip ediyordum, son zamanlarda sahte bilet ya da farklı otel bilmemne olayları yüzünden bıraktım. eğlence için hiç kullanmadım. biraz utanıyorum açıkçası hele bir kız arkadaşımla hiç gidemem oraya. ne dicem suada'ya gidip bizim fırsat kuponu vardıda falan filan hiç girmek istemiyorum

  • secilmis uye  (11.09.12 10:18:19)
firsat sitelerinin genel anlamda pahaliya ürün satiyor olusu bence büyük etken.

adam bana kahve 70 lira degil 7 lira diyo, zaten o kahvenin normal fiyati 5 lira ayni yerde.

ya da ben %90 indirim görürsem bi yer de süphe ederim arkadasim.
  • serabetan  (11.09.12 10:30:51)
ne olacaktı abi millet ne bekliyodu ben de bunu anlamıyorum. bi kere bile kullanmadım. neden ?

eğer bi işletme bi ürünü/hizmeti 5 liraya veriyorsa fırsatçı site araya girip 3e düşüttürebiliyorsa bunu bu adam ya 1 liralık hizmet sunuyodur zaten ya da zarar ediyodur. zarar ediyor olması imkansıza yakın olacağından(niye etsin adam fırsatçı para mı kazansın)öyle aman aman bi fırsat durumu yok yani. hani hep denen adam müşteri çekiyor bilmem ne yalan külliyen yalan yahu.

5 liralık olayı 3 ten vericen 3 ten verirken hem olayın sahibi para kazanıcak hem fırsatçı site, mümkün mü ülen bu ?

size bi ticaret tanımı yapayım, kulağınıza küpe olsun

ticaret sana külfet karşıdakine rahatlık getiriyorsa ticarettir, eğer sana rahatlık karşıdakine külfet getiriyorsa ticaret değildir.
  • saiko  (11.09.12 10:40:39)
fırsat sitesinde firmanın 1 gün yayınınaa 500 tl, 3 gün yayınına 1000 tl
satılan her fırsat kuponundan %10

bu iki satır sorunun cevabıyla ilgili bir çerçeve çizecektir.
  • vincenzo  (11.09.12 10:44:56 ~ 10:46:33)