Çeviri - Words are dropped

Words are dropped nedir? Ne olmuş sözcüklere? Bu bir hata mesajı.

şu tür bir yapı var:

if words are dropped, it is important to correct such cases.

Not: Makine Çevirisi programı. Fakat kullanıcılar düzeltmeler yapabiliyor. Bu da bu düzeltmeleri standartlaştırma yolunda bir rehber. Şu tür hataları düzeltin gibi.

kelime düşmesi olarak düşünecek olursak, yanlış çeviri gibi algıladım ben.

  • loveinaflipbook  (11.09.12 08:54:59 ~ 08:59:32)
Words are dropped, replace anlamında kullanılmış olabilir. Eğer bir kelime filtre programı varsa (sex, porn gibi kelimeleri yakalayan), program bu tür kelimeleri siliyor\engelliyor\kaldırıyor olabilir. Tamamen atıyorum.

  • Raymond  (11.09.12 09:01:30)
ses düşmesi gibi kelime düşüyor mesela "not" gibi ya da benzer kelimeler düşebiliyor. ama bunlar bazen cümlenin anlamını değiştiriyor. okuduğum örnek "He was found guilty" orada not düşmüş mesela, aslında adam suçlu değil suçsuz bulundu. o zaman bu durumda cümle düzeltilmeli.

ama neden ya da neye göre kelimeler düşüyor bilemiyorum.
  • clementine the tangerine  (11.09.12 09:02:18)
burada anlatilmak istenen silinmek, cikarilmak gibi bir sey. tam olarak raymond'un ornekledigi sekilde.

  • entrapmen  (11.09.12 10:11:51)