fotoğraf makinesi sorusu.

efendim saygılar ilk önce. sorum/problemim şu; şimdi ben fotoğraf makinesi almak istiyorum ama şöyle bir canon olsun nicon olsun yahut ne bileyim ucunda o lens takılanlardan olsun. ancak ışık ayarıymış ya da slr olanıymış d-slr olanıymış hiç anlamıyorum şimdiki zaman içinde anlamayı pek düşünmüyorum fakat yinede temel ayarlarını çözebilecek kapesitede bir insanım neyse. böyle bir makine alayım diyorum, bakarım alınca fikrim değişir yahut ne bileyim ileride kursuna felan giderim ya da kendim biraz çözerim işi ama şu an için öyle bir planım yok, iyi bişey olsun diyorum, işi öğrenirsem eğer yine aynı makineyle devam edeyim diyorum. önerilerinizi alabilirim? mesela baktım ben birkaç işe yararı varmı bunların içinde? *gülmeyinde*

şekil/fiyat olarak araştırdım sadece özelliklerinden pek anlamadım ama.

Panasonic FZ50
Canon 350D
Nikon D40
Sony Cybershot H50
Sony Cybershot F828
Panasonic FZ28
Nikon D60
SONY Alpha A300

canon eos 450d olabilir daha sonrada kullanman açısından ışık ayarı falan bilmesen bile otomatik ayarlada da güzel sonuçlar elde edebilirsin.hangi makinanın nası çekim yaptığına ise fotokritik sitesinden bakabilirsin orda daha aşırı detaylı cevaplar bulabilirsin

  • buffy de vampir sayilir  (16.11.08 01:51:20)
ilerde fikrim değişir devam ederim dersen (ki garanti dersin) slr ile başlaman faydalı olacaktır. yazdıklarının arasından slr olanlar Canon 350D, Nikon D40, Nikon D60, SONY Alpha A300. nikon d40 ve d60 ilerde devam etmen için maliyet açısından seni gereksiz yere zorlar. çok da ileri gidemezsin zaten onlarla. bunların arasından favori canon 350d olur, sony a300 de averaja oynar.

  • robin crusoe  (16.11.08 02:10:31)
bunların dışında ne olabilir efendim ? canon 350d'nin ekrani aklıma yatmadıda.

  • 05  (16.11.08 02:42:00 ~ 02:47:34)
canon 450d seni en az 2-3 yıl götürür. fotoğrafçılık öyle efsunlu bi olay değil zaten makinayı 1-2 ay kurcala herşeyi öğrenirsin. sonra da keyfini çıkarmak kalır geriye. canon 400d de güzel bi makine. ama 350d'ye bütçen yetiyor ise o da fazlasıyla işini görür. nikon d40, d40x ve d60 serisinden uzak dur. önü açık bir seri değil. kompakt makina kullanıcılarını slr ye çekmek için üretilmiş modeller. d70s eski seri bir makina ama sağlamdır. d80 de gayet güzel bir giriş seviyesi makinası en az 2 yıl götürür seni, ancak kişisel fikrim fiyatını haketmiyor. sony serisi hakkında pek fikrim yok ama alfa serisi iyi sonuçlar veriyor. canon bir nikon iki sony uefaya kalır derim :)

  • robin crusoe  (16.11.08 02:49:46)
fotograf makinesi secerken bir de bence deviantart, flickr, fotokritik fotograf yükleme sitelerini gezin ve makineye göre arama yapin. o makinelerle neler cekilebildigini görün, kararinizi biraz da ona göre verin. iyi fotograf cekmek icin cok iyi makinelere sahip olmanin gerekmedigini göreceksiniz.

  • atmacaged  (16.11.08 11:23:32)