Hazırlık - Cope - Bilkent

Sınavı geçsek de istediğimiz halde hazırlık okuyabiliyor muyuz? Bu durumda derslere devam zorunluluğunun yüzdesi düşer mi? İlk aşamayı geçip ikinci aşamada kalırsak irregular öğrenci oluyormuşuz. Sizce bu iyi mi kötü mü?

sınavı geçersen istersen hazırlık okuyabiliyorsun. derslere devam zorunluluğu düşmesi falan olmaz, normal bir hazırlık öğrencisi gibi gereklilikleri tamamen yerine getirirsin. irregular olmanın kötü veya iyi bir yanı yok, ama dersleri iyi planlarsan bölümüne göre daha rahat okuyabilirsin veya ders açılmadığı için bir dönem okulunu uzatabilirsin. gerçi 3,5 yılda da bölümünü bitirebilme imkanın var, sana kalmış.

  • anoktak  (31.08.12 20:48:59)
ilk iki sorunun cevabı sırasıyla evet, hayır.
irregular olmak normal şartlarda iyi değil ama zaten hazırlığı bir yıl okumayı göze almış bir öğrenci 1 dönemde hazırlığı bitirmişse avantajlı bile.
bölüm dersleri açılmasa bile humanity, türkçe, eng101 gibi dersleri bir güzel temizlersin hatta fransızcaya falan başlarsın. fall döneminde de bölümüne ferah ferah devam edersin.
  • e.galois  (31.08.12 20:57:02)
Fall dönemi ne oluyor? Fransızcaya hafif bir temelim var. Aslında birçok dile var da...

Bir soru daha soracağım. Galiba unrelated dersler alabiliyormuşuz enstrüman dersi alabilir miyim? Çello öğrenimimi yarıda bıraktım lise sonda eğer öyle bir ders alınıyorsa müthiş olur.
  • Adram3lech  (31.08.12 20:58:42 ~ 21:00:03)
kusura bakma alışkanlıktan, sonbahar dönemi yani.
alabiliyorsun enstrüman dersi. müzik ve sahne sanatları fakültesine başvurman gerekiyor.

  • e.galois  (31.08.12 21:02:27)
Hazır bahsi açılmışken ben de sorumu sıkıştırayım.

İlk aşamayı geçsem, ikinci aşamadan 50-55/100 civarı alsam upper intermediate ya da pre-faculty'den başlar mıyım? Nasıl olüyör tam onun şeyi?
  • uyku inadim inat  (01.09.12 00:55:59)
Galiba ilk aşamayı geçersen ilk 3 kuru geçiyormuşsun. İkinci aşamada da 4-5 varmış.

  • Adram3lech  (01.09.12 00:59:42)