mühendis erkekler...

akıl verin, yol gösterin a dostlar.

cad/design programlarını kanser etmeden, smoothly çalıştırabilecek bir taşınabilir bilgisayar arayışındayım. paraya kıyıp macbook pro almayı düşünüyor idim; fakat tasarım programları için windows'un daha makbul olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. henüz öğrenme aşamasındayım ve 5000 küsür parçanın assemble edildiği ileri seviye çalışmalar yapmayacağım; ama programda iken kasılma bekleme donma gibi can sıkıcı consequencelar ile karşılaşmak istemiyorum açıkçası. 2500-3000 tl'ye kadar bütçem mevcut.

ne yaparım, ne ederim bilmiyorum. söyleyeceğiniz tek bir marka/model bile benim için çok değerli. şimdiden teşekkürler (:

ben entas mezunuyum. 3dmax, autocad, maya, photoshop programlarının en azından 2sini aynı anda süper çalıştırıyor benimki. eski gerçi modeli. lenovo ideapad y530. şimdi ne kadar bilmiyorum da ben cok memnunum hala kasmadan kullanıyorum. kaldı ki ben artık modelleyip üstüne render alırken baska programda çalışabiliyorum. benim şansım mı bilmem ama hala değiştirmedim, çok memnunum.

  • literally dead  (25.08.12 20:26:57)
www.vatanbilgisayar.com

dell xps serisi cok saglamdir, bende xps 1647 var, 950 dolara almistim 2 yil once. canavar gibi.

su ayarda birsey isini gorur, solid de abarti olamyan simulasyonlar, renderlar, falan cok cok rahat yaparsin, ayni anda 3 4 farkli programi da calistirabilirsin, seni 3 4 yil cok rahat goturur. diye dusunuyorum.
  • nekodunlangafana  (25.08.12 20:27:54 ~ 20:30:26)
  • turkay  (25.08.12 20:41:24)
I have şirketin i3 toshiba laptopu var. modelini tam olarak i don't know. solidworks ve autocadi rahatça useabiliyorum. yüzlerce parçası olan montaj drawingslerini hiç takılmadan çizebiliyorum. öyle çok expensive bir şey almaya gerek yok.

  • japon askeri  (25.08.12 21:18:47)
japon askeri bi kere o drawings değil drawnings yazılır,
useabiliyiyorum değil usually layabiliyorum diyeceksin,
expensive konusunda sana katılıyorum , mümkün olduğunca cheapest olduğu kadar exclusive olmasıda gereklidir değil mi performans açısından.

Şaka gibi (lol:)
  • alixkandemir  (25.08.12 22:12:28 ~ 26.08.12 00:42:48)
alixkandemir bir kere değilmi değil değil mi olmalı.

işlemcinin 3.nesil olmasına dikkat et @cookiert
  • utkucbkc  (25.08.12 22:27:39)
2ghz core 2 duo, 4gb ram. autocad2012 de kasıyor ama solidworks olsun, pro engineer olsun çatır çatır takılıyorum.

  • r_u_h  (25.08.12 22:52:39)
panpa en temizi git solidworks mü ne kullanacaksan onun sitesindeki certified donanımlara bak, sonra ekran kartı yüzünden elinde patlamasın alet.

  • dekila olmeka  (25.08.12 22:57:35)
utkuckbc uyardığın için çok teşekkür ediyorum, az daha büyük bir Türkçe katliamı yapacaktım.
Sayende Düzelttim :) lol

  • alixkandemir  (26.08.12 00:45:06 ~ 00:46:01)