hüseyin üzmez olayı

Az önce, tv'de haberlerde hüseyin üzmez olayını gösterdiler. Kanal yabancı. 70 yaşında adam 14 yaşında kıza tecavüz etti ve suçunu itiraf etmesine rağmen bugün serbest bırakıldı dediler. Sonra Kuran'da Hz. Muhammed'in 9 yaşındaki eşiyle cinsel birleşmede bulunduğunun yazdığını, bu yüzden de hakimlerin onu serbest bırakmış olabileceğini söylediler. (Kuran'da bu yazarken daha ne beklenir ki gibi birşey söylediler).

Ne bu şimdi?

türk tv'lerinde gerek içeriyle gerek dışarıyla ilgili haberler nasıl niyetler ve nasıl bir cehaletle hazırlanıyorsa bu da o. neden şaşırdınız anlamadım!

  • tannhauser  (12.11.08 00:56:17)
yalan mı? her sey ayan beyan ortadayken adam elini kolunu sallayıp geziyorsa ve üstüne mazlum ilan edilmeye calışılıyorsa, insanlar olaya dini açıdan bakacaktır dogal olarak.

  • patricia teyze  (12.11.08 00:56:27)
kuranda bu kesinlikle yazmaz... kuran'da hz. aise ile alakali tek bir ayet vardir...
o da kendisine atilan iftiranin yalan olduguna dairdir... onda dahi 'aise' ismi gecmez...

arti; kur'an'da evlilik ve yasla alakali sayisal veriler de gecmez...

yazmiyor..
  • thunder thunder thunder thundercats  (12.11.08 10:01:22)
maddi bilgi hatasını kimse düzeltmiyor, hüseyin üzmez tecavüz etmiş olsaydı olayın boyutu değişirdi. işlediği suçun kapsamı cinsel istismar ve tacize giriyor.

  • caturanga  (12.11.08 10:24:52)
valla o değil de bu hüseyin üzmez olayı ilk çıktığında (yani 3-4 ay önce) onun hakkında bir entry yazdım, sonra da sözlükten uçuruldum, entry hem formata aykırı hem de göte girebilecek cinstendi.

  • zubundy  (12.11.08 15:06:49)
hüseyin üzmez tahliye edilmiştir, beraat etmemiştir. yani tutuksuz olarak yargılanması sürmektedir. yargılamada illa tutuklamaya gerek yok. yargılama sonuçlanana kadar tutuksuz da yargılanabilir. tutuklama bir ceza değil, bir yargılama önlemidir. sanığın kaçması vb. önlenmek amacı güdülmektedir. dolayısıyla aslında bizim mahkemelerimizde her önüne gelen davada tutuklama kararı çıkması aslında istenilen bir şey değildir; kaçma ve delilleri yok etme şüphesi olması gerekmektedir. hakim buna kanaat getirirse tutuklama kararı çıkar.

  • beccaria  (14.01.09 23:15:50)