Arapça bilen var mı? İlginç bir olay...

"Merhabalar.

Babaannemin ve dedemin mezarına bir akrabam çiçek ekmeye çalışırken toprağı kazdığında oraya gömülü bir kağıt parçası olduğunu görmüş. İki mezar yan yana. Bitişik yani. İkisinin de ayak uçlarında aynı kağıttan sarılı şekilde gömülü haldeymiş. Kağıtlar ise şu şekilde.

i.imgur.com "

bu arabca degil ozel bir tilsim vefk veya buyudur sadece erbabi okur. genelde olum buyuleri mezara gomulur tahmin ediyorum bu da birine yapilmis olum buyusu ve sizin mezari kullanmislar.

o kagitlari akar suya atin gitsin buyu yapilan da kurtulsun sakin yakmayin buyu size bulasir uzerinde bir cin veya varlik bagli olabilir
  • iplikci  (20.08.12 18:13:24 ~ 18:13:45)
Ahan da şimdi de bir komplo teorisyeni olarak geldim. Bulduğunuz kağıttaki resim, bir bebeğe benziyor. Henüz elleri ve ayakları oluşmamış bir cenin gibi. Ancak karın kısmı çok büyük. Hem hamile bir şahsı, hem de bir cenini sembolize ediyor olabilir. Babaanneniz ve dedeniz, rahat uyusunlar, sonuçta evli bir çiftti. Büyüyü yapan kişi, bir şahsın düşük yapmasını istiyor. Ve bu kağıdı hicri aylardan birinin on dördünde (ki bu gün, dolunayın olduğu gündür) evli bir çiftin mezarlarının ayak uçlarına gömmesi gerekiyor ki hamile kadına düşük yaptırabilsin. *

  • farabi  (20.08.12 19:06:31)
evet farabi tebrikler ben de bebegi cikaramadim kefen gibi geldi. evet bebekle alakli bir buyu olsa gerek muhtemelen kotu bir buyu mezar kullanildigina gore

  • iplikci  (20.08.12 19:35:01)
@iplikci Tebrikler mi? Dalga geçiyorum burda yahu :)

  • farabi  (20.08.12 19:48:41)
bir çok mezardan çıkmış

  • schwarzfahrer  (20.08.12 21:49:43)
hayir dogru soyledin muskalarda genelde sekiller kullanilir buyu cinsiyle alakali ayruica bir cine benziyor varlik atamasi olabilir mutlaka besmeleyle akar suya atilmali musallat olursa fena sonu

  • iplikci  (20.08.12 23:14:37 ~ 21.08.12 01:58:14)
Niçin olduğunu bilmiyorum ama bu bir tılsım. Suya atın derler.

  • zasch  (22.08.12 08:07:26)
neriman ya da nermin adındaki birinin karnındaki çocugun veya hayattaki cocugunun ölmesi için yapılmış sanırım. bunun arapça bilmekle bir ilgisi pek yok. harekesiz okuma ve özellikle ebced hesabıyla alakalıdır. nerimanın/nerminin oglu sensen eğer afedersin yarağı yedin panpa* neyse buldugunuzu bu şeyi yakmanızı öneririm

  • deltaepsilon  (22.08.12 10:49:38)