avrupa icinde en ucuz ulasim sorusu

simdi ben az cok biliyorum ama erasmuscular ya da almanya dakiler belki benden daha iyi bilir bunun cevabini.

kölnden , viyanaya en ucuz ulasimi nasil yaparim ben ekimin basinda.28 eylül-2 ekim arasi diyelim

tarihler esnek olabilir birer gün.

bunun disinda köln havaalani olmaz bu, düsseldorf olur farketmez pek.

soryu biraz degistirip almanyadan avusturyaya en ucuz gelis yöntemi nedir?

benim aklimda bazi cevaplar var ama belki daha iyi bilen cikar.

ben olsam ilk olarak ucuz uçaklara bakardım.
sıklıkla trenden bile ucuza geliyorlar.

  • siradisi00  (18.08.12 22:52:56)
ryanair, easyjet'e falan bi bak önce. sonra trek turizm gibi websitelerinden uçak bileti incele.

tren bileti 30-50 euro arasidir diye düşünüyorum, daha fazla ya da daha ucuz olmamali zira.
  • fluorescein  (18.08.12 23:00:43)
(bkz: ryanair)

şimdi kontrol ettim. tek yön 16 euroya bilet var. ancak viyanaya uçuş yok. ama şöyle yapabilirsin. düsseldorftan bir yere gidersin, o yerden bratislava'ya gidersin (slovakya). bratislavadan viyana 70km.

biraz zahmetli olur ama ucuz olur bence. aradaki yerden kastım da uçuş saatlerine göre sen karar vereceksin. milano olur, paris olur.
  • mr.goodcat  (18.08.12 23:03:56)
tren biletleri 30 ile 120 € arasinda.ortalama 60-70 €

ucak erken alinirsa 120€ gidis gelis.ama zaman ve rahatlik olarak her zaman tercih sebebi.

otobüs 90€ gidis gelis tren ile ayni saat sürüyo ve trenden bence daha rahat.
  • serabetan  (18.08.12 23:05:25)
ulusoyun seferi var veya ucakla git derim

  • steward  (18.08.12 23:06:58)
@mr. googcat

ryanair slovakya brüksel arasi olabilir ama ondada ek giderleri filan derken ugrasilmaz.

aslinda amacim, 28 inde aksama viyanaya gelmek 2 ekimde de aksama viyanadan kölne dönmek.

130€ gidis gelis ucak icin iyi oluyo bu durumda.
  • serabetan  (18.08.12 23:10:06 ~ 23:10:19)