online check-in yaptirmak

Merhaba, Luftansa'dan online check in yaptirmak istedim ama 23 saat oncesinden yapabilirsiniz diyor. bununla ilgili birkac sorum olacak.

1. online check-in yapmanin avantaji var mi?
2. alarm kurmama gerek var mi? tam online check-inler baslayinca kimse kapmadan istedigim yeri alabilir miyim?
3. bi de sizce nereyi seceyim. cam kenari, orta?

ben sirf istedigim yeri kendim seceyim diye online check in yapiyorum. sonra gidip check in sirasina girip bavulumu teslim ediyorum. gorevlinin 'madem bavulunda var niye check in'i internetten yapip beni burada biraz daha ugrastiriyorsun' temali bakisi paha bicilemez.

alarma gerek yok bence, hic koltuklari. doldugunu veya insanlarin saldirdigina sahit olmadim.
uzun sureli ucussa tabi ki koridor ama 3-4 saatlik bir yolculukla cam kenari iyidir :)
  • magdurum ben magdur  (14.08.12 11:56:58 ~ 11:57:31)
1. online check in genelde koltuk tercihiniz oluyorsa faydalı oluyor. son anda gittiğinizde talep gören koltuklar pek olmuyor çünkü. ya da bagajınız yok ise, sadece el çantanız varsa (uçağın içine alabileceğiniz), zaman açısından faydalı oluyor.

2. alarmlık bi durum yok bence ancak yine de son dakikaya bırakmayın. insanlar genelde online check in imkanları olduğunda onları kullanıyor.

3. sizin tercihinize bağlı. manzara falan izlemek, bulutları görmek isterseniz cam kenarı seçin.
  • dessy  (14.08.12 11:59:59)
1.Online check-in faydalı bir işlem, özellikle overbooking olma ihtimalini göze alınca yerini garantiye almış oluyorsun.
2.Eskiden acil çıkış vs gibi özel koltukları seçebiliyordun, artık onları ya parayla ya da sadece check-in sırasında veriyorlar, o yüzden alarmlık bir durum yok illa cam kenarı ya da illa koridor isterim demiyorsan.
3.O da senin tercihin, sıkça kalkar dolaşırım dersen koridor, dışarıyı seyrederim dersen cam kenarı.
  • cakabo  (14.08.12 12:11:18)
1. koltuk tercihi yapasın varsa yap online check-in ama çok bir numarası yok.
2. ayırtılanlar vardır ama yine de baya rahat yer alırsın da alarm kurmaya lüzum yok.
3. ben kanadın 2-3 koltuk arkasında cam kenarında oturmayı tercih ediyorum. kanattaki flapların ve spoilerların hareketlerini izlemeyi seviyorum (uçakla ilgim olduğu için bu). yok ne işim olur dersen acil çıkış kapısının önüne otur, ayak mesafen geniş olur.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (14.08.12 12:12:16)
online chec-inde hem istedigim koltugu secebiliyorsun hem de bir cok firmanin ayri online checkin contuarlari mevcut. digerlerinden daha az sira oluyor.

ozellikle istedigin bir koltuk varsa (mesela on siralardan olsun gibi- ki bu sana pasaport kontrol sirasina girmende avantaj saglar. ne kadar onde olursan o kadar once cikarsin ucaktan) alarm kurabilirsin.

benim tercihim genelde cam kenari olur kafami cama dayayip uyumak amacli.
  • 65 derece  (14.08.12 12:58:50)