hasarli macbook pro 13" - satilabilecek parcalar

bir kaza sonucu early 2011 macbook pro 13" bilgisayarimizin power tusunun oldugu kisma cay dokuldu. yapilan servis incelemesi sonucu asagidaki parcalarin hasar aldigi ve degismesi gerektigi belirtildi. degisim ucreti yuksek oldugundan bu bilgisayari elden cikarmayi dusunuyoruz, belki cikma parca arayanlar olacagini dusunerek. hasarli ve hasarsiz parca listesi asagida.

hasarli parcalar
Logic Board,
Housing, Top Case, with Keyboard, Backlit,W/O Trackpad -Swedish Card, AirPort / Bluetooth, with Thermal Pad / Wrap, Euro / British

hasarsiz parcalar
ram - 4GB (two 2GB SO-DIMMs) of 1333MHz DDR3
hard disk - 320GB 5400-rpm Serial ATA
ekran
pil - pil 1 yasinda ve testlerde iyi sonuc vermekte
superdrive
adaptor
ve hasarli listesinde olmayan ve bu listeye eklemeyi unuttugumuz diger parcalar

sorum sudur ki; burada bu tarz bilgisayarlarla/parcalarla ilgilenen, almak isteyen var midir?

istanbul'da bu bilgisayari/parcalarini satabilecegimiz bir yer var midir? elimize ne gecebilir?

son caremiz ebay, burada ya da istanbul'da sansimiz olmaz ise. (buradan birinin ihtiyaci olursa gerekli parcalari uygun bir sekilde satabilirim, hem yabanciya gitmemis olur hem isiniz gorulmus olur.)

not: servis raporu elimizdedir diger parcalarin hasarsiz oldugunu gostermesi acisindan.

ek: islemci logic board uzerindeymis, hasarsiz listesinden cikardim. bu logic board denen nane muthis pahaliymis bu arada.

işlemciyi de aradaki bilgisayarcılar alabilir biraz ölü fiyata da olsa.

  • zazazaraeta  (14.08.12 01:24:45)
ayıptır sorması ne kadar istediler?

  • bugategonline  (14.08.12 01:39:47)
parca yenilemesi, iscilik, vergi vs toplam 15000 isvec kronu fatura cikardi servis. (~1800euro ~4000tl) 8000kronu logic board.

indirimle 9000 krona almistim gecen yaz, su an sıfırı 12000 isvec kronu.

allahtan sigortamiz vardi da 9000 kron geri alabiliyoruz, cihazi da geri istemiyor sigorta sirketi.
  • fdegir  (14.08.12 01:44:29 ~ 01:45:06)
türkiyeye gelince satın daha mantıklı

  • buffy de vampir sayilir  (14.08.12 01:50:08)
@buffy: istanbul'u bilmedigimden nerede satabilirim onu da bilemiyorum. sizin bildiginiz bir yer var midir acaba?

sahibinden ya da donanimhaber'i de dusunmuyorum cunku turkiye'de pek vaktim olmayacak o islerle ugrasmak icin. direk bir dukkana gidip satmayi dusunuyorum.
  • fdegir  (14.08.12 01:55:34)
adaptörü pili flan sahibinden'de satabilirsiniz. fellik fellik adaptör aradığım zamanlar olmuştu internette, elbette birinin ihtiyacı olur.
ram ve hdd'de aynı şekilde satılabilir, fazla para etmez ama söyleyim baştan.
ekranın çok kıymetli olacağını düşünüyorum. böyle kıyıda köşede kalmış apple servisleri var(yetkili bayiler değil). google'a yazarsanız bulabilirsiniz bikaç tane, arayın bunlarla görüşün. çoğu servis yurtdışından parça getirmek yerine ellerinde olan bozuk pc'lerden çıkardığını takıyor zaten. müşteriler için de çok hesaplı oluyor öyle.
ekranı ölü fiyatına kapatmaya çalışacaklardır bu arada, uyanık olun.
  • bugategonline  (14.08.12 01:58:46)
apple ürünlerini pahalı yapan tek şey ısırılmış elma logosu
içindeki parçalar 5 para etmez
örnek olarak şu ikisine bakabilirsin
1. www.vatanbilgisayar.com
2.www.vatanbilgisayar.com
bonus: 9gag.com
  • Fakin idiyıts  (14.08.12 22:55:32)