yapay tatlandırıcılar

sodyum sakkarin ve sodyum siklamat içeren bir ilaç kullanıyorum, tadı çok şekerli, korkuyorum, acaba kilo aldırır mı?

Reps Magazine Sayi Temmuz 2012 Makale sayfa 29 yamulmuyorsam, yapay tadlandiricilar ozellikle bel cevresinde %500 daha fazla yag toplanmasina yardim ediyor. ( Mesela Cola- Fanta- bunlarin light versiyonlari diet versiyonlari)
2. kaynakda bir Turk Doktordan gelsin, cevirme istersen mesaj at
"Many people use artificial sweeteners to cut their caloric intake, but the very opposite effect can occur. New research shows that artificial sweeteners stimulate taste receptors that sense sweetness in both the esophagus and stomach. Anticipating energy, the pancreas releases insulin, an important hormone for accumulating body fat. At the same time, chemicals are sent to the brain’s satiety center, which becomes confused as to whether or not the body is actually receiving calories. The result? You feel even hungrier and less full, which can lead to weight gain. "

Doktor Mehmet Oz
Kisaca insulin dengesini bozdugu icin kilo alirsin diyo

Edit: Yamulmusum ya ben neremle okuduysam sorunuzu, ilactan birsey olmaz ozur
  • Mccknightt  (07.08.12 15:07:33 ~ 19:02:39)
daha aç hissettiğin için daha çok yemezsen sorun yok ama?

  • evergreen  (07.08.12 16:25:38)
öyle de denebilir. bunlar şekerden çok çok daha tatlı ama kalorileri düşük. ama ilacın içindeki tatlandırıcılar çok küçük miktarlarda. bu araştırmalar çaya, kahveye tatlandırıcıları kullananlar baz alınarak yapılmıştır. endişelenmeyin.

  • merena  (07.08.12 18:02:58)