Şu semptomlar neyin belirtisi? (Doktor ark.lardan rica ediyorum özellikle)

Selamlar,

Son zamanlarda vücudumun değişik yerlerinden değişik şikayetler geliyor. Aşağıda hem şikayetleri hem de son zamanlarda yaptırdığım tahlil sonuçlarını yazdım.

-Nisan ayında başlayan yutkunma zorluğu.(Şu ara hafifledi)

-Vücudun değişik yerlerinde istemsiz kas kasılmaları, seğirmeler (Son 3-4 haftadır var)

-Yürürken baldırlarda ağrı,sızı, acıma. (Bu son 3-4 gündür var)

-Belki komik gelecek ama sağ kaburganın hemen altında karın boşluğunun başladığı yerde garip bir his böyle içeri göçme gibi (bu da nadiren son 3-4 haftadır var)

Mart, Mayıs ve Haziran da doktora gittim. (KBB, Gastro, Nöroloji, Dahiliye) Kan tahlilleri, MR'lar (beyin ve servikal spinal) endoskopiler yapıldı. Endoskopi sonucu midede gastrit, servikal spinal mr sonucu da "c5-6 ve c6-7 intervertebral disklerinde ön subaraknoid mesafeyi kısman daraltan bulgingler izlenmektedir".

Şu an yurtdışında bulunduğum için de, burdaki doktorlara da gittim ve onlarda kanda ve kasta bakteri olup olmadığına baktılar. Sonuç normal. Doktor stresten olmuş olabileceğini söyledi.

Sizin bir fikriniz var mıdır? Hakikaten artık rahatsız olmaya başladım. Özellikle kas ağrıları ve kasılmalarından ve artık endişe ediyorum.

Bir de geçen hafta iki gün uyuyamadım. 1 saat falan uyuyup uyanıyordum. Sağ kolumun dirsekten aşağısı uyuşmuş bir şekilde uyandığım oldu. Aynı gün, sağ ve sol el serçe ve yüzük parmaklarında uyuşmalar da oldu. Zaten o günden beri çok nadiren parmak uçlarında (özellikle sağ el) falan uyuşma da oluyor. Çok pis küfür edicem edemiyorum. Hakkaten stresten bu kadar şey olur mu lan?

  • cbe  (07.08.12 09:36:11)
norolog degilim ama senin bu durumun norolojinin alanina giriyor. zaten bir seylerin var gibi, bulging basvermek gibi bir terim yani, fitik denilen durumun olustu olusmak uzere gibi bir izlenim oldu ben de, bir de sigara iciyor musun? sigara damarlari buzdugu icin vucudun periferini kansiz oksijensiz birakir. eger iciyorsan biraz ara ver en azindan bir gun, bakalim gece uyusmalarinda bir fark oluyor mu? cunku benim bir numarali sigarayi sebebim bu senin bahsettitgin uyusmalardi.

  • mavicorap  (07.08.12 10:44:53)
Cevap için teşekkür ediyorum. Sigara içmiyorum. Artık buradaki işlerimi falan en kısa sürede sonlandırıp bir anca Türkiye ye dönme planları yapıyorum.

  • cbe  (07.08.12 10:58:18)
ellerindeki uyusmalar, 5. ve 6. ile 6. ve 7. boyun omurlarin arasindaki disklerin fitiklasmasina bagli olabilir, bi ihtimal (might yani).

kasilmalar ve segirmeler, vitamin eksikligi ve yorgunluga bagli olabilir.

karacigerinin oldugu bolgedeki "iceriye gocme" hissi icin karin ultrasonografisi oneririm.

bu boyunla ASLA mekik yapMAmani, motorlu tasitla seyahat halinde emniyet kemeri takip, ense destekli koltukta oturmani, whiplash yaralanmaya karsi tedbirler almani, uzun oturur pozisyonda, cenen gogsune degecek gibi boynunu tam buken pozisyonlarda oturMAmani oneririm.

ellerindeki uyusmalar artar ve nitelik degistirirse, beyin ve sinir cerrahisi muayenesi oneririm.

bonus:

www.ehow.com

voices.yahoo.com
  • compadrito  (07.08.12 11:06:53 ~ 11:11:51)
bir de bazen ani bir ürperme/üşüme hissi oluyor ama önemli midir bilmiyorum?

  • cbe  (07.08.12 12:20:06)