rusça'yı en iyi şekilde hangi yoldan öğrenebiliriz?

evet yüz yüze konuşarak olduğunu biliyorum arkadaşlar ama sevdiğiniz insanla aranızda 3000 km varsa diğer ruslarla pek konuşamıyorsunuz.

sizce bu dili öğrenmek için kurs şart mıdır yoksa kendimiz set alıp dvd'den denesek bi başarı olur mu?

ben kurs derim ama imkanlar kısıtlıysa internetteki kaynaklar denenebilir.
rusça istisnası bol bir dil. gramerini öğrenmek için bir yardımcıya ihtiyacınız olabilir, bazı kelimeler de farklı telaffuz ediliyor.

  • groove salad  (05.08.12 00:55:31)
grameri sağlam bir şekilde öğrenmek için öncelikle çok büyük bir özveri ve iyi bir kurs/hoca gerekiyor. telaffuzlar için internette pek çok şey bulunabilir. aslında bir fikrim yok ama elbet rusça şeyler vardır... sporla ilgiliysen eğer buz hokeyi maçlarını tavsiye edeceğim. eylül gibi hatırlatırsan KHL linkleri veririm bissürü. maç izleye izleye bissürü şey öğrendim ben.

rusça tabii ki en iyi rusya'da öğrenilir. ama imkan yoksa gramer için iyi bir öğretmen ve özveri, pratik için de skype aracılığıyla bir rusla görüşmek + rusça şeyler izleyip dinlemek lazım. budur.

cidden, sevdiğiniz insan diyorsun... kendin bir noktaya kadar geliştirdikten sonra skype üzerinden konuşabilirsin. gerçi ben skype'ta türkçe konuşulduğunda bile anlamıyorum ya neyse. böyle böyle daha rahat ve hızlı ilerleyebilirsin.
  • der meister  (05.08.12 01:03:26 ~ 01:05:14)
rosetta stone indir.

  • sensenolma  (05.08.12 01:43:39)
yurt dışı. gerisi yalan, para tuzağı. İleri derece Rusça bilen biri olarak şunu kesinlikle belirteyim, rusça öyle kursla kitapla öğrenilecek bir dil değil.

  • nikator81  (04.01.18 18:15:43)