ecnebiler tarihle ilgili konusurken turk ibaresi gecince...

o ibareye su an hangi ulkeyi yakistiriyorlar? biliyorum cumle biraz anlamsiz ama baska nasil anlatilir bilemiyorum.

atiyorum iki ingiliz tarih konusuyor. biri diyor turkler boyle boyleydi. iste o anda akillarina hangi modern devlet geliyor?

baska birseyden bahsediyorum. biliyorsunuz tarihte bir suru turk devleti vardi. herhangi birinden bahsederken default olarak akillarina su anki hangi ulke geliyor? azerbaycan, turkiye, kirgizistan, kazakistan, turkmenistan vs...?

  • keltikfrost  (03.08.12 12:19:59)
bizim aklımıza geliyor onlar. yoksa herhangi bir yabancının kazakistan'dan bahsederken turks diyeceğini sanmıyorum.

  • whoosie  (03.08.12 12:22:12)
Hamsi haklı bı de benim gözlemlediğim ülkeden ülkeye değişiyor. Mesela Avusturalyalilar şimdi ki Türkiye'den bahsediyor ve ne olup bittiğini biliyorlar. Danimarka'da ne Türk'e benzetildim, türküm deyince ya siz çöl, deve ama kapalı olmalısın tepkileri aldım. Hic belli olmuyor yani. Ama mantık yürütmeye çalışırsam iliskilerimizin çok olduğu ülkelerdeki insanlar digerlerine göre Türkiye'yi daha iyi tanıyor diyebiliriz. En azından develere binmedigimizi biliyorlar :)

  • nymphe  (03.08.12 12:39:28)
gecen ispanyada transfer haberi okuyordum bize ottoman diyorlar. lakap olarak.

  • alideemir1  (03.08.12 14:47:19)