Pratik Kahvaltı

Sabah işe gitmeden önce kahvaltı yapmaya üşenenler için pratik kahvaltı önerileri istiyorum. Max 5 dk içinde servise hazır edilebilecek lezzetli kahvaltılar istiyorum. evet. Bunu çok istiyorum.

yumurtaları (3-4) tane akşamdan kaynat, bir de içini kendin belirlediğin tostu yap, dolaba at. tostları günlük tüketirsin, yumurtaları da 3-4 gün içinde bitirirsin. yanına da meyva suyu falan?

  • tormentorius  (01.08.12 11:03:29)
2 dilim ekmek, 2 dilim kaşar ile bir tost. biraz zeytin ve çay veya kahve. bir çılgınlık yapıp yanına domates de dilimleyebilirsin.

  • merena  (01.08.12 11:04:26)
yumurta kir 3 tane icine 2 3 dilim kasar ve biraz sucuk kat, arti cay. isim aceleyse ben boyle yapiyorum vaktim varsa yanina, zeytin peynir ve sogus domates ekliyorum,

  • nekodunlangafana  (01.08.12 11:06:40)
corn flakes?

  • cilgin fantezilerin adami  (01.08.12 11:12:33)
tost ekmegini ekmek kizartma makinesinin icine at, tam bugday ekmegi 3 te iyi oluyor, beyaz peynirin hazir cam kapakli kapta dilimlinmis hazir duruyor olsun onceden, yine hazir cam kaptan 1-2 zeytin atarsin, tek yapacagin is maydanoz demetinden bir iki dal maydanozu koparip ekmekler hazir olana kadar suyun altinda yikamak. yaninda domatesi de yika, ama kesmekle ugrasma sadece ikiye bol yeter, elma gibi isirarak yersin, peynir ekmek zeytinle beraber. cayini kahveni iste icersin zaten. eger o da olsun diyorsan, bir gece onceden dolaba soguk kahve veya cay hazirla koy, bu sicaklarda super oluyor.

  • mavicorap  (01.08.12 11:15:20)
Tost ekmeği veya etimek, üzerine ince dilim beyaz peynir(kaşar da olur), mikrodalga fırında 10-15 sn
Peynir hafif erir, ekmek hafif ısınır. Mikrodalga fırından çıkarınca peynirin üstüne azıcık nane, kekik gibi baharatlar da dökabilirsin.

  • eteria  (01.08.12 11:18:33)
Uyanır uyanmaz yumutayı suya koyuyorum ve ve ocağın altını yakıyorum. Üstümü giyince de haşlanmış yumurtayı sudan alıp, onu süt, salam ve biraz da ekmek ile yiyorum.

  • melpomeneman  (01.08.12 11:19:06)
Krep hazırlıyorum ama sadece sıvısını. Sabah olunca tavaya döküyorum zaten 1 dakikada oluyor hemen. Peynirle, reçelle, sarelle ile her şeyle gidiyor. İçinde de süt var yumurta var un var çok bir şey de yok.

  • vexations  (01.08.12 11:24:15)
  • toshiro  (02.08.12 05:01:38)