fifa 09 vs pes 2009 (ps3 icin)

haftasonunda bu oyunlardan birini almayi dusunuyorum. (aslinda param cok, ikisini birden de alabilirim ama, bu ayri mesele.)

ikisinin de demosunu oynadim ps3'de, pes 2009'un pes 2008'den pek bir farkini goremedim.
gonlum fifa'dan yana demoyu gozonune alirsam. ama sozlukte pes icin de soyle olmus boyle olmus iyi olmus diyorlar.

hangisini alayim?

not: sozluk okunmustur bu iki oyunla ilgili.

kesinlikle fifa 09 derim ben.

  • sijwocaq  (30.10.08 22:24:51)
pes 2009'da master league oynanabilir olmuş. ben her şeye rağmen pes 2009 derim ama diğer taraftan da fifayı 7 senedir oynamadım.

  • desdinova  (30.10.08 22:30:27)
ben bu hafta pes 2009 alacagim. hem aliskanliktan, hem become a legend modu sebebiyle, hem de pes 2009 un networkunun sorunsuz ve lagsiz oldugunu duydugumdan.

  • la traviata  (30.10.08 23:22:21)
ağır pes ciyim.

ama fifa yı aldım, yazılarım var sözlükte.

Tek cümle ile, fifa alırken eve gelen arkadaş bunu oynar mı acaba ? sorusu dışında tüm sorulara kafamda olumlu cevaplar buldum.

çalım atılamaması, şutların bir tuhaf gitmesi gibi hislerin oyunu bilmediğimizden olduğunu anladım.

Online'da lag yok, fakat son birkaç haftadı günün yoğun saatlerinde yarım saniyelik geç anlama gibi bir şey var sanki, benim internetten de olabilir, geceleri olmuyor aslında.

pes 2009un tahmin ettiğim kadarıyla become legend'i iyi, fakat fifa da be a pro var.
  • thefirstfbli  (30.10.08 23:37:54)
ben de yillar once fifa oynuyordum. sonra arkadaslarin gaziyla pes'e baslamistim, baslarda hersey cok guzeldi, ama baymaya basladi hep ayni grafikler, ayni tezahuratlar, vs. oynanabilirlikte de pek bir degisiklik olmadi bildigim kadariyla son birkac pes versiyonunda.

ayrica birkac aylik ps3'cu oldugumdan pes'in bir suru tusu karisik gelmeye basladi, onceden hep pc'de klavye ile oynamistim. beyin parmak koordinasyonunda problem yasiyorum pad ile. fifa'nin 3 tusuna hastayim dual shock'ta.

eve gelen gidenim de olmadigindan arkadaslarim oynar mi derdim de olmayacak. bu arada bu online olayinda her ikisinde de kolayca rakip bulunabiliyordur tahminimce. 20mb internet ile benim tarafimdan bir lag sikintisi da olmaz sanirim her iki oyunun online modlarinda.

bir de turkce tezahurat duymak istiyorum. fifa diyorum ben de.

tesekkurler. ekstra yorumlari bekliyorum hala ayrica.
  • fdegir  (31.10.08 00:56:23)
ikisini de oynamış (xbox) biri olarak; fifayı ilk oynadığımda tamam ya olay kopmuş artık modundaydım. gerçekten çok güzel çünkü konsol versiyonu.
fakat çıktıgının ertesi günü indirip oynamaya başlamış biri olarak an itibariyle sıkmaya başladı.
klasik sorun; bilgisayara karşı oynarken hep aynı şeyler oluyor, heyecan yok. fakat online da o kafa toplarına çıkışlar, çalımlar vs ile süper oluyor oyun.

özet; makinaya karşı ise pes, online ise fifa.
  • iyilik yap pitbull  (31.10.08 13:09:50)