domain almak için kısa çeviri

Bir adet çeviri ihtiyacı, bir adet sorum olacak:

1) esee.net diye bir satıcının elinde bulunan bir alan adının fiyatını öğrenmek için aşağıdaki metnin ingilizce çevirisine ihtiyacım var:
"Sayın Yetkili;
Şu anda tarafınızdan satılık olan ....... domaini ile ilgileniyorum. Uygun bir fiyat vermeniz halinde satın almayı düşünüyorum. Domainin satış fiyatını bildirmenizi rica ederim."

2) Webhosting ve domain konusunda tecrübeli arkadaşlar; bu firma sanırım Çin'de. Sattıkları domaini paypal vs. ile almak güvenli midir? Kazık atıp kaçmasın hergeleler?

1)
Dear manager,
I interest the domain which is selling by you. I want to buy this ...... domain if u give me the good price. I request the domain price.

2) ne kadar güvenli olur bilemiyorum. cunku alan adinda belirtilen "administrator" mail adresi her konuda yetkili bir adrestir. transferi size yapip yapmayacaklarini kestirmek gercekten cok güç.
  • trimpot  (30.10.08 15:22:33 ~ 15:22:56)
1)
Dear Sir/Madam,
I'm interested in the domain <domain_adi>. I'd like to buy it for a reasonable price. Could you tell me how much you're selling the domain for?
  • wpi  (30.10.08 15:35:05)
valla sana şöyle söyliyim eğer domaini satmayı düşünüyorlarsa ve ödemeyi paypalla veya herhangi bir şekilde yap domaini al tarzı bir yaklaşıma girerlerse kesinlikle kabul etme.
izleyeceğin yok sedo.com gibi bir şirket ile çalışmanız. bu şirket ile yapılan domain satışlarında alıcı da satıcı da %100 güvence altındadır. Ancak satıştan %10 komisyonlarını alırlar. kazık yeme atma olasılığı yoktur. eğer kişi satmayı kabul ediyorsa "profesyonellik" açısından sedo.com gibi bir siteyle satışın gerçekleşmesini kabul edecektir. etmiyorsa zaten bu işte bir bokluk vardır/olabilir. sedo.com en hızlısıdır domain satışları kolay çözülür. buna ek olarak tavsiye etmem ama godaddynin aftermarket sitesi olan "tdnam.com" olabilir. (tdnam da işler genelde uzar, satıcı parasını 1.5 ay civarı bir sürede alır. alıcı ise domaini 10 15 gün süre zarfında alır) tdnam da kısmen güvenlidir. Tdnam.com da yapılan bir domain alışverişinde alıcı kişi hiç mağdur olmaz. Ancak satıcı kişinin her zaman mağdur olma olasılığı vardır. Bu yüzden satıcı kişiyi tdnam.com dada satmaya ikna edebilirsiniz. 3. bir alternatif snapnames.com bu site genelde düşen domainleri ihale usulü alma da başarılı bir firmadır. Bunun yanında kişilerde kendi domainlerini satışa çıkarabiliyorlar. Ancak snapnames.com aftermarket sitesi olduğundan, 3. kişilerin kendi domainlerini satma konularını bazen gözden çikarabiliyorlar. Domain kayboluyor geç işlem yapılıyor ancak sahibi nelson brady çok ilgili biridir. bir mail atarsınız genelde anında olayı çözer. kısaca önce parayı gonder sonra domaini al tarzı işlemlere katılmamanızı tavsiye ederim.

  • crystalsoul  (30.10.08 18:59:34 ~ 19:01:17)
Kesinlikle sedo ya da tdnam gibi bir yer. Eğer yok diyorsa önce domaini transfer etsin sonra parayı ödeyin. İnternete güven olmaz.

  • ataturkiye  (30.10.08 19:58:12)