iki bozuk notebook sorusu, nasil degerlendirelim?

evde iki tane bozuk otebook var ve sacma geliyo böyle durmalari bunlari nasil degerlendirmek lazim?

biri acer , eskilerden 14,1 inch ekrani var ama tam olarak calismiyo ekrani, ekrani yenilemek lazim.

digeri eski casper , ekran karti yanmis diyolar.

her ikisinin de tamiri degmeyecek kadar pahali.

bence tamirine 200 tl verene kadar 700-800e sifir biseyler alinir hemde garantisi olur etc.

bu eski bilgisayarlar nasil degerlendirilir peki?

Çıkma parça olarak değerlendirilir. Sonuçta monitöründen anakartına kadar, tek tek her parçası sökülebiliyor bunların. Sökmeden ilan açın, cihazların yedek parça olarak değerlendirilmek için satılık olduğunu söyleyin. Model ismini detaylı olarak yazın ki insanlar tam olarak ulaşabilsinler aradıkları şeye.

Ayrıca isteyen olursa tamir edip kullanmak üzere tüm aleti satın alabilir ama ölücüler dışında bununla ilgilenen olacağını sanmıyorum. Ölücü dediğim de, o bilgisayarların tanesine 50 liradan fazla vermeyeceğini siz sormuşsunuz gibi ulu orta yazıp, sizi çileden çıkaracak olan insanlar.
  • ahmetcan44  (27.07.12 01:29:47)
tamirciye git, birini size vereyim, diğerini tamir edin de.

  • girl in a coma  (27.07.12 10:55:21)