Fakir öğrenci olmak.

Eveet şimdi geldik dananin kuyruğunun koptuğu yere. Ts1 22972 sıralamayla Ege - Anadolu - istanbul - gazi üniversitelerinin iletisim fakültelerini yazmayı planlıyorum. İstanbul'da ankara'da ve izmir'de en en ucuza ayda kac para ile yasar bir ogrenci? Daha önceki üniversite okuma girişimimden kalan kyk borcum var, bu bana yurt çıkmasını engeller mı? Yurt çıkması durumunda ve çıkmaması durumunda diye iki farklı miktar belirtseniz daha iyi.
Ha bu arada ciddi anlamda fakirim. Hayatı iskalama lüksüm yok benim.

Ekleme: ailemin destek olacak durumu yok.

istanbul'da 450-500 tl'ye yaşarsın. belki biraz daha azalabilir bu miktar.tabi kalma masrafı hariç.

  • 219 taksim 3  (25.07.12 00:48:31)
Cok buyuk para. Zengin hemşehrilerimin kapısına dayanır burs mu istemeli?

  • army14  (25.07.12 00:52:45)
en fakir dostu kent ankara gibi duruyor bu listede.

  • roket adam  (25.07.12 00:54:13)
İstanbul Üniversite'sinde devam zorunluluğu yok. Belki bir yandan çalışıp, bir yandan sınavlarını geçebilirsin. Hem iletişim için İstanbul'da okumak avantaj her zaman, meslekle alakalı işlerde de çalışabilirsin.

  • olcay  (25.07.12 00:57:14)
istanbulun masrafı yüksek olsa da, çalışma imkanı daha geniş. anket falan işleri var her daim.

  • njtbcrn  (25.07.12 01:03:54)
izmirde yurtta kalsanda en az 450 gider...sigara içki yoksa tabi..hatunlarla takılacam diyorsan 1000 e kadar çıkar.:)

  • zola  (25.07.12 01:15:53)
Yurt çıkması durumunda cidden ucuza yaşayabilirsin... Başka şehirlerin esnafını pek bilmiyorum ama İstanbul'un esnafı gittikçe berbatlaştı son yıllarda. Öğrenci demek artık emlakçı, lokantacı vs. için ilk kazıklanacak listelerinden biri oluyor sanırım. Dikkatli olmak lazım.

İstanbul'da çalışabilirsin aynen ve aynı zamanda İstanbul her zaman İstanbul'dur nasıl diyeyim. İstanbul işte. Umarım halledebilirsin rahat rahat...
  • only alcoholica  (25.07.12 01:16:28)
260 la izmirde yaşamak mümkün değil..günde 10 lira harcasan 300 yapar.Zaten açlıktan ölmek istemiyorsan 300 ü bikere garanti vereceksin.Arada çay kahve içsen.Rahat 450

  • zola  (25.07.12 01:18:17)
gazi'de devam zorunluluğu var. ayrıca olcay +1

  • laluzdelavida  (25.07.12 01:54:03)
Hiç diğerlerini düşünmeden Anadolu'yu yazın gidin.Teşekkür edeceksiniz bana.

(Aklınızda İstanbul'dan mezun olan daha rahat iş bulur diye bir düşünce varsa İstanbul'da çalışan tv mensuplarına, iletişimcilere sorun hangi okuldan mezunlarmış.)
  • grgn  (25.07.12 02:21:54)