elektronik aletlerin ambalajını açmak

genelde küçük elektronik aletlerin - başka da oluyordur ama -;usb olsun,gamepad olsun,mouse olsun;ambalajları vardır şeffaf plastikimsi.Açılmamak için direnirler.

Bıçaklarla saldırır açarım genelde de,nedir bunun olayı?Nasıl açılır?niye böyledir?

ısıtılarak yekpare hale getirilir onlar, olayları o mağazada müşteri açamasın...
bıçakla girişmek en kolayı.

  • agk  (28.10.08 18:35:44)
düşündüğüm kadarıyla dükkanda içindeki çalınması ndiye mümkün oldukça zor açılsın, kolay bir yolu olmasın diye öyle yapılıyorlar. "evde istediğin gibi aç"...

baya vakit alabiliyor. kolay bir yolunun olmaması, dizayn tercihi yani.
  • kurukafa  (28.10.08 18:36:33)
peki pakete neresinden girişmek lazım bıçakla?

  • natnan  (28.10.08 18:53:50)
pakete dışından girişmek gerek diye düşünüyorum.

  • cha  (28.10.08 19:07:27)
o da bir bakış açısı tabi.
önce hangi kısmına bıçağı saplasak da ordan kesmeye başlasak bize maksimum performansı verecektir?
bir ambalaj üzerine bu mühendislik niye derler adama tabi.
  • natnan  (28.10.08 19:15:51)
www.enjoyzibra.com

birde böyle bir olay var ama bunun ambalajını nasıl açarsın onu bilemedim.
  • patricia teyze  (28.10.08 19:26:01)
Sağlam bi makas da iş görür ben denedim oldu. :)

  • tracy mcgrady insani  (28.10.08 19:37:29)
almanyada fln onlar acılaiblen bi yapıdalar. gecmeli birbirine. buralarda ısıyla kapatılıyor nedense.

  • bryan fury  (28.10.08 19:38:03)
Bicakla cok zor ve tehlikeli. Makas cok kolaylastiriyor isi. Buyuk ve saglam bir makasla deneyin.

  • wpi  (28.10.08 20:18:36)
evet birbirine yapıştırılmış kenarları makasla kesilerek açılması en kolayı. ya da ufak boylu ve ince bir bıçağı kenarından sokarak boylu boyunca yarmak.
alakalı olarak böyle ürünlerin iadesi nasıl oluyor? malum ambalajı bozulmamış olacak diye bir yasa var.

  • insanimsi  (28.10.08 20:37:33)