Hastalik / Grip, Nezle, Soguk Alginligi / Sauna, Spa, Spor yapmak

Ana sorum su:

Sauna ve spa; grip, nezle veya soguk alginligi olan birine iyi gelir mi ve bunlarin olusumunu engelleyebilir mi?

ikinci sorum:

hastayken veya hastalik baslangicinda (grip baslangici diyelim mesela) spor yapmak iyi gelebilir mi hic? Vucut daha cok yorulur daha kotu oluruz gibi geliyor ama bir yandan da isiniyoruz, isleyen demir pas tutmaz falan derken uclem de kaldim..

sauna terlettiği için soğuk algınlığına az da olsa iyi gelebilir ama sonrasında sıcak havadab soğuk havaya geçtiğinde ambele ederek bu faydasından çok zararı da dokunur heralde.

o süreci egale edersen belki...
  • mortifera  (28.10.08 03:46:19)
Grip başlangıcı varsa bikere ilaca başlamak bile gerekebilir. Çünkü o virüs çoktan bağışıklık sisteminden geçmiş demektir. bunyeyi fazla yormamak lazım. Bir de Keydrops ballı limonlu pastil kullanıyorum ben. İçeriğinde bulunan Limon Yağı sayesinde grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucu özelliği vardır. Yüksek miktarda C Vitamini içermesi sebebi ile vücut direncini arttırıcı etkiye sahiptir.

sauna ve spalar konusunda da sıcak tabii ki iyi gelir ama iyi bir sauna ve spa olmalısını öneriyorum. birçok insanın gittiği, hava devir daiminin olmadığı sıcak hava dolu bi mekan genelde mikrop yuvasıdır söliim.
  • random blonde  (28.10.08 04:00:15 ~ 04:25:46)