Türkiyedeki üniversiteler

tr.wikipedia.org Ülkedeki üniversite sayısı çok mu bana mı oyle geliyor ?Ne olcak bu kadar mezun ?

çok hem de aşırı çok. her ile üniversite açalım, oranın esnafının işleri artsın mantığıyla hareket ediliyor. bir de önüne gelene, bir adet işhanı bulana üniversite açma izni verilirse olacağı bu. istanbulda her mahallede üniversite var anasını satayım.

  • baldur  (19.07.12 08:54:41)
fazla; gelgelelim verilen eğitimin niteliği çok düşük olunca ne yapacaksın o kadar üniversiteyi?
üniversiteler, akademik kaygılarla değil; ticari kaygılar nedeniyle açılıyor.

  • pangea  (19.07.12 11:27:53)
ben olsam daha da açarım ve sayıyı artırırım ama sorun şurada bizde üniversite yok biz lise açaıyoruz bolca.

eğitim kalitesiz vizyon sıfır kariyer ve danışmanlık yok seviyede öylesine formalite icabı 4 yıl gidip geliyorsun.

şimdi birkere durmadan bölüm açılıyor bölündükçe bölünüyorlar tek bir elektrik fakultesi olacak içinde bilgisayardan tut enerjı muhendisine kadar hepsi okuyacak bölüm olmayacak ders bazında yetişme olacak uzmanlaşma olacak böylece akademisyen yorulmayacak ve ders kalitesi artacak. sonra mesela diyelim ki x drsinin duayeni bunu okulunda veriyor bunu online olarak ver butun okullara açıköğretim gibi yani ama yok her okul endi yağıyla kavrulsun dersen çok zor

üniler arası işbirliği sıfır herkes birine depar atamakla meşgul şu odtu bile universite sıralaması yapıp kendini başa koyuyor böyle bir ülkede yüksek öğretim asla düzelmez
  • iplikci  (19.07.12 12:43:22)
iş bulamıyoruz demişler peki sordunuzmu kendinize işi kim kuracak ilkoukl mezunu hacı ağa mı universiteler iş kuran çıksın diye var ama bu sistem öğrenciyi maymuna çeviriyor hla militarist sistemin izleri sürüyor hatta medrese kulturunun izleri bile devam ediyor soru sordurmayan tartışma yaptırmayan unide hocaya itaat saygı biat gibi kavramlarla mı düzelecek sanmam en dandik okul bile bu kavramları verse mezunu bilim adamı olamasa bile birşey olur gide iş kurrar

  • iplikci  (19.07.12 12:48:14)
eğitim seviyemiz yükseliyor işte ama kağıt üstünde...

  • raskolnikov2  (19.07.12 12:55:00)