Pipet vs İçecek

Bardaktaki içeceklere pipeti koyunca havalanıyor yavaş yavaş sonra düşüyor, sıvıların kaldırma kuvveti var ama bu pipet denen mereti icad edenler bunu düşünmemiş mi hiç? Ne yapmak gerek bunun önüne geçmek için? Dibine ağırlık bağlasak hijyenik olur mu?
Bir de insanlık bu sorunu neden daha önce farkedememiş ki? Benim içecekte mi sorun var yoksa?

çok kolay bardağa dökme. o pıst diye açtıgın açma halkasına yerleştir orada kalsın.

  • wessago  (16.07.12 01:35:12)
@wessago
ben fakirim toptan alıyorum içeceklerimi 3-5lt ne kadar çoksa, işte kutu kutu almıyorum maalesef :) bim'den alıyorum bir de alakası var mıdır?

  • lunedor  (16.07.12 01:37:20)
bimden pipet alıyorsun bir de konuşuyorsun tabi üste çıkar onlar şaka lan şaka bimden yazıyorum şuan içeçeğin yoğunluğuyla ilgili olmalı

  • paintov  (16.07.12 01:43:48 ~ 01:44:27)
eee pipetsiz icmeyi deneyebilirsin, ben de zaten hic sevmem pipet kullanmayi :P

  • fraise  (16.07.12 01:49:47)
@fraise asitli içeceklerin diş minesini erittiğini biliyor musunuz? ayrıca özendim entel entel biraz kola içeyim dedim başıma gelenlere bak :S burada pipetle savaş halindeyim şu anda, bir yudum kola içemedim daha, ağzımı odaklıyorum burnuma giriyor meret :)

  • lunedor  (16.07.12 01:51:58 ~ 01:52:20)
@lunedor merak etmeyin biliyorum ama bu pipet kullanmayi sevmedigim gercegini degistirmiyor :)pipeti tutup icmeyi deneyin o zaman aaa her seyi de ben mi ogretecegim size :P:P

  • fraise  (16.07.12 01:54:39)
@fraise
öncelikle :(
ayrıca pipeti tutmak aklıma geldi ama ellerimiz her daim kirli olduğundan bu pipet içeceğin içine giriyor o yüzden fiziksel müdahale yapma taraftarı değilim pek, gerçi az önce ısırarak bir yudum alabildim :)
  • lunedor  (16.07.12 01:56:23)
tamam,pes ediyorum siz haklisiniz iceceklere pipeti koyunca havalanmasi cok buyuk bir sorun :))

  • fraise  (16.07.12 01:58:27)
bardak için uygun bi taş bulup güzelce yıka ardından otoklavla her kullanış sonunda yıkayıp distile suda sakla bu şekilde tüm içişler için hijyenik pipet aparatı elde etmiş olabilirsin:)bide fakirsen özenti işler yapma iç bardağından güzelce pipet senin neyine:)

  • bunumu demek istedin  (16.07.12 02:00:00)
@bunumu demek istedin
otoklav ne? distile ne? pahalı mıdır onlar? :S

  • lunedor  (16.07.12 02:02:01)
@lunedor yav sterilize etmek için işte, tabi içeceği toptan alanın bütçesini zorlar,ama tamam onu ben bişekilde hallederim sen yeterki pipetten vazgeçme:)

  • bunumu demek istedin  (16.07.12 02:09:38)
pipeti içeceğin olduğu bardağa batır iyice, ortasından bir yerlerinden tutup, sonra bardağın kenarına daya pipeti, yine içtiğin kısmına dokunmadan, öyle iç işte. pipetin bardaktaki ucu, bardağın dibinde olsun. diğer ucu da ağzında, bir elinle de pipetin ortasından tutup, sabitle, bardağın kenarında olunca, daha havalı durur.

neler söylüyorum, hadi bir dene, sonucu da yaz.

ben link bulmaya çalışayım, bulursam yollarım.
  • oinone pe  (16.07.12 09:11:30 ~ 09:19:55)
lunedor bak ne buldum. terapi aracı olarak pipetler diye hem de. sen zorluk derecesi çok zor olan bir pipetle mi başladın, nedir? oku bir.

hala ilk cevabımdaki yöntemle içmeni öneriyorum. kolay gelsin, keyfin bol olsun.

www.evdefizyoterapi.biz
  • oinone pe  (16.07.12 09:22:37)
İçecek uygunsa bir dilim limon kesip pipeti ortasından geçirip bardağa koyabilirsin.

  • whoosie  (16.07.12 09:25:10)