Online psikolog / psikiyatrist / psikoanalist

Online psikolog / psikiyatrist / psikoanalist var mi hic? "eksiduyuru" var bir bildigim.. Doktorlara soru sorup cevap alabildigimiz siteler var aslinda (psikoloji bazinda) ama gercekten yeterince ise yariyor mu.. yuzyuze konusmak, duzenli olarak durumunu ogrenmek kadar faydali olamaz sanirim.. Belki online aldigimiz tavsiye, o an rahatlamamizi saglayabilir ama kalici olabilir mi, ki uzman kisilere yonlendirilmesini de tavsiye ediyor cogu kisi, bircok kisiden duyunca belki sevki artiyordur ve gidiyordur.. Sonuc olarak online yardim alanlar bu yardimlarin sonuclarini soylese de bir psikoanaliz yapsak, online yardim almak ne kadar isinize yariyor?

not1: duyuruda iki soru var aslinda ama son sordugum ana soru.

not2: Bir de rica etsem duyuru ustte kalabilir mi bir sure, daha once online yardim almis kisilerin gorme olasiligi artar boylece..

ben ekşiduyuru için konuşacağım, öncelikle belirteyim..
online tavsiyeler bence de köklü değişiklikler yapmaz. vücut diliyle bişeyleri aktarmak, bi insana yardımcı olmak çok daha kolay ve verimli diye düşünüyorum. şimdiye kadar ekşiduyuru'da böyle bir soru açmadım ama açılanlardan bazıları benim içimde de bir noktaya temas edebiliyor. yararının ise şu olduğunu düşünüyorum. hani aynı veya benzer bi durum başından geçmiş biri gelir, sana küçük tavsiyelerde bulunur ve bu kafanda bi şimşek çakmasına neden olur, ya da en azından izlemen gereken yol konusunda aydınlatıcı olur. sonuçta kabul edelim ki bu siteye genellikle belli bir görmüş-geçirmişlik seviyesinin üzerinde ve iki lafı bir araya getirme yetisine sahip insanlar takılıyor. bence faideli..

  • jangara  (23.10.08 20:26:30 ~ 20:27:02)
ben psikolojik danışmanım. online çok danışma yaptım.(ücretsiz) geribildirimler hep olumlu oldu. dnışmada ya da terapide nadiren tavsiye olur. amaç sorunu kişinin çözmesini sağlamaktır.
ekşi duyuru daha çok lidersiz grup danışması gibi:) o yüzden onun da işe yaradığını düşünüyorum.

  • yalniz bir opera  (23.10.08 21:13:54)