bira yerine?

alışmışız deniz kenarında nereye otursak biralar gelir biralar gider, tuvalete gidilir kilolar alınır. yani bu bira yerine ne içilir arkadaşlar, hem kalorisi vs. az olacak, göbek yaptım derdi olmayacak hemde muhabbete hoş gidecek.

not: rakı haricinde soruyorum, içki kültürü bira, tekila, rakı arasında sıkışmış bu arkadaşınıza yardım ediniz.

not 2: ha çok içen biri değilim, ayda 1 kış aylarında, yazında ayda 3-4.

mojito

  • mortac  (01.07.12 12:34:31)
bira alkol/kalori oranı en düşük içki. yani sarhoş olmak için içilmesi gereken son şey aslında. elbet biradan daha kalorili içkiler var ama sarhoş etme oranları çok daha yüksek. o yüzden ne içseniz olur ama bence şu yaz sıcaklarının hafif serin akşamlarında -gündüz içmeyin yanar kurursunuz- viski ve buz gibi soda iyi gider.

  • ayiadam  (01.07.12 12:41:51)
bu sıcaklarda benim canım biradan başka bişey içmek istemiyor, zor bi soru sormuşsun, valla votka olabilir,napolyon kiraz ve votka limon suyu iyi oluyor.

  • killerbee  (01.07.12 12:57:36)
cinmenta

  • bigman  (01.07.12 13:03:21 ~ 13:03:33)
votka güzeldir. tekila içebiliyosan votka da sert gelmez hem. kalorisini falan bilmem, biradan daha güzel diye söylüyorum sadece :) çilek veya vişne suyuyla güzel olur.

  • nathanieltroy  (01.07.12 13:49:56)
Valla imkan varsa, sıcaklarda benim favorim martini rosso +portakal suyu.
Böyle bir buz çantasında taşımanız lazım ama sıcakta müthiş gidiyor,
Tarifi de şöyle, bir bardağı buzla dolduruyorsun, 2 ölçek martini rosso, 1 ölçek portakal suyu.
Ya da Beck's ice(limon-nane)(alkol oranı %5 civarı, ya da hafif olsun dersen becks green lemon(%2,5 ama ben keyif alıyorum içerken)
  • dampire  (01.07.12 13:52:47)
gündüz içiyorsanız zaten alkollü şey içmeyin. limonata, fln için.
akşamları ise mojito+1. pina colada da olabilir. ama kokteyl içecekseniz güzel yapan bir yerden için.

  • goldentitan  (01.07.12 13:53:52)
efes yerine bomonti t.gold tercih et

  • biraneden yaziyorum ben  (01.07.12 13:59:17)
Kaliteli olması kaydıyla beyaz şarap iyidir.

  • metal revolution  (01.07.12 14:18:08)
Bir tavsiye daha,
50'lik bira alın, 2 tane de 50'lik bardak,
birayı bardaklara eşit bölüştürdükten sonra, kalanına gazoz ekleyin. Ne kadar soğuk o kadar iyi. Hem ağır olmaz, hem ferahlatır. En ucuz yol da bu galiba.
  • dampire  (01.07.12 14:49:52)
birkaç yıldır barmenim kendimce önerilerde bulunayım. hocam evde içme durumunda 2-3 yıldır yaz deyince yaptığım şey cin-zencefilli (ya da naneli) limonata. limonatayı da kendim yapıyorum evde. tek başına içerken de her türlü gideri oluyor birileriyle olunan zamanlarda da.

dışarda takılırken de (votka-cin ve kokteyl meselesinden uzak kaldığımızı düşünüyorum) ben genelde jagermeister-enerji tavsiye ederim. ancak kalorisi biraz fazla. onu içmediğim zamanlarda ben bir duble viski alıp yanına da bira söylüyorum 30'luk. böylece viskiyi sigaraya meze edip piç etmemiş oluyor insan aynı zamanda biraya da yüklenmemiş oluyor. son olarak eğer içkini mekanda değil de dışardan alıp sahilde falan içeceksen votka-soda-tonik. ohh ferah ferah mis gibi.
  • erciyesşokta  (01.07.12 15:48:48)
haa ben söylemeyi unuttum sangria denen bir ispanyol içkisi var. şarap rom ve votkadan böyle litrelik yapıyorsunuz meyve buz şeker ekliyorsunuz. buz gibi içiyosunuz. internette tarifleri dolu. inanılmaz iyi gidiyor. buz ekliyorsunuz dediğim öyle kadehe atma tarzı değil bildiğin sürahiye bir karış kalınlığında buz koyuyosunuz. sıcaklarda çok iyi geliyo ama şeker artı votka rom şarap karışımı pis kafa yapıyor.

  • ayiadam  (01.07.12 16:24:51)