Güneye giderken

merhaba ey tatil sevdalıları

istanbuldan çıkıp çanakkale üzerinden,

assos
akçay
ayvalık
çeşme
kuşadası
bodrum
marmaris
fethiye

şeklinde bi tatil planımız var. 7-10 gün sürecek.

1-genel bi plan yapamadım bi türlü. şurada kalayım şurada kalmayayım gibi.
2-tek tek bu yerlerde ilginç önerisi olan çekinmeden yazabilir:)
mesela kuşadasında tavuk ızgara yemeden dönme vs.
3-bu rotayı kullanıp tatil yapan ve blog vb yere yazan link verse iyi olur.

şeker gibi rota valla iyi tatiller, -eğlenceler dilerim.

  • ayk  (29.06.12 13:02:59)
assos : kadırga koyunda denize girmeden, dondurma yemeden dönme.
akçay: pek bir şey yok, bir gece kordonda şöyle bir yürüyün deniz kenarında bira içebilirsiniz.
ayvalık: güzel bir yemek yiyin şöyle balıklı,salatalı,rakılı. cunda adasına da geçin görmeden dönmeyin. yat turları oluyor civar adalara. fiyatları uygun. eğlenceli geçiyor. sessiz tekneleri tercih edin (yada size kalmış)
bence çeşme ve kuşadası arasına foça da ekleyin.
bodrum u çıkarıp marmariste 2 gün geçirebilirsiniz. marmariste otelde kalmak yerine pansiyon tercih edin memnun kalacaksınız.

edit:kıskandım.
  • kırmızıkaşekaban  (29.06.12 13:03:01 ~ 13:04:07)
tatilin her gününde baska bi yerde loacaksınız ama tatilin yarısı yolda geçecek
biraz yorucu değil mi?
mesela marmariste hiçbir şey yok boşu boşuna gidersiniz
gerçekten yok yani ben her yaz oraya gidiyorum ve sıkıntıdan patlıyorum
  • neira  (29.06.12 13:05:59)
marmaris de bördüget e uğrayın

  • arden v2  (29.06.12 13:08:35)
marmaristen fethiye istikametine gideceksiniz taa bördübete gitmeye hiç değmez yani
alt tarafı sadece kumdan masmavi koylar var :)) sehre uzaklığı 40 km

  • neira  (29.06.12 13:17:06)
10 günlük rota değil bu. bence bu yerlerin bazılarını eleyin. benim eleme tavsiyelerim, akçay, kuşadası, bodrum ve marmaris.

bir de ekleme yapabilirim; foça. unutmadan, biri size foça diyorsa orası eski foça'dır. sormayın eski mi yeni mi diye :)

sessiz sakin yerlerden sıkılmıyorsanız istanbul'dan gelirken gökçeada da yapabilirsiniz.

ben yerinizde olsam bu tatili ya gökçeada-bozcaada-assos-küçükkuyu-ayvalık;
ya ayvalık-foça-çeşme-kuşadası
ya da didm-bodrum-marmaris-fethiye

şeklinde yapardım.
  • Jaaaccckk  (29.06.12 13:23:01 ~ 13:23:36)
bir kere git olympos a git yorulur gelirsin geri bu sıcakta yollarda geçirme güzelim tatilini

  • gündüz m  (29.06.12 13:35:22)
foça +1
cunda +1 öğleden sonra tarihi mekanları gezip akşam sahilde rakı balık yapın.

yine yukarıdakilere katılıyorum her gün yolda zor, bi yerde iki gün kalıp, başka bir yere giderken bazılarına yolda 2-3 saat uğrayıp dolaşıp sonra yola devam ederseniz olabilir tabi.
  • r_u_h  (29.06.12 13:42:32)
marmarise giderken 10 km kala sedir adası tabelası göreceksin sağ tarafta. oradan içeri gir ve devam et. İleride Halilin yeri Burak Restaurant göreceksin. Yediğin her şeyden keyif alacaksın orada !

  • lepetitprince  (29.06.12 13:50:32)
valla hepiniz süpersiniz.
10 gün için uzun bi yol evet.
ama seneye bebek bekliyoruz.
bu tatil altın vuruş gibi yani:)
gezdik gezdik. gezemedik seneye hiç gidemem.
bölgeye özel tavsiyeleri hala yazabilirsiniz:)

edit:
@r_u_h ben de aslında nerelerde ne kadar kalacağıma karar veremedim.
dediğin gibi mesala bir yere sadece görmek için giderim diğerinde 2 gün kalırım vs.
  • vadidekikaktus  (29.06.12 16:09:46 ~ 16:21:48)
marmaris'e gittiğinde dalyan'a uğrayıp o sazlıkların arasından pırpır motorlarla gezinip, mavi yengeç yiyip üstüne de caretta carettaları görüp o mükemmel kumsala gitmelisin.

geçen mayıs ordaydım gerçekten huzura erişirsinzi, şiddetle tavsiye ediyorum.
  • aynen kovalaynen  (29.06.12 18:03:37)
marmaris güzeldir, inbüküne inin, ufak bi yatla denize açılın falan?

  • arden v2  (29.06.12 19:12:41)