aylık 40bin TL faiz geliriniz olsa

nasıl değerlendirirdiniz?

(bkz: boş insan )

İlk önce parayı sürekli yerim. Hiç çalışmam yatırım yapmam. Yapmak istediğim herşeyi yaparım. Sonra çıtam yükselir. Hem herşeyden sıkılmış olurum hem de 40 lira bazı ihtiyaçlarımı karşılmaz olur çıta yükselmiştir tabi.Onun için yatırım yapmaya başlarım.

10 tl ile bahis kumar falan.

10 tl faize.

20 bin tl ilede bir işe girerim. Eğer 20 bin yetmezse bahis ve faizden azaltıp bu alan aaktarırım.
  • chiko06  (26.06.12 16:22:13)
10 binini yerim. geri kalan 30 binleri bir yıl biriktirip 360 bin liraya her yıl bir ev alırım.

  • el magico  (26.06.12 16:22:51)
her ay bir araba alıp rent a car firması kurarım sonra gelen tüm paraları yerim.

  • lunedor  (26.06.12 16:26:02)
aylık 40.000TL gelirim olsa, dünya vatandaşı olurum. ayak basmadık ülke bırakmam. ve gezerken bir yandan da web tabanlı bir proje üzerinde çalışırım. hem gezi, hem iş yani.

  • and justice erol  (26.06.12 16:32:54 ~ 16:33:12)
ana paraya hiç dokunmam. faiz gelirinin ise yiyebildiğim kadarını yer, geri kalanını her ay ana paraya eklerim.

ev almam. dünyayı gezerim, görmediğim ülke kalmaz. belki birkaç araba alırım.
  • nesilsiz  (26.06.12 16:41:33)
değerlendirmem, ölesiye yerim.

nöt: ekonomist olduğum için yıllık gerekli değer kaybı vb olaylarını hesaplayıp o miktarı kenara atarım tabii, para azalmaz.
  • hope ender  (26.06.12 16:44:14)
kendime iyi bir koşulda bakacak kısmını (ayda 5000 tl diyelim) ayırıp geri kalanı ile ev kredilerine girip bir dolu ev alırım. sonra da o evleri kiraya veririm. döngüyü bir kez oturttuktan sonra rant pezevengi olmanın tadına bakarım.

  • homo sapiens gotgobekus  (26.06.12 17:32:24)
faizin haram olduğunu bildiğim için aylık 40bin TL faiz gelirim olmaz.

  • kakao  (26.06.12 17:59:51)