Duyuru silme hakkında çözüm önerisi

Malumunuz bazen bir soruya destan yazıyoruz gönder diyoruz ve hooop soru sahibi silmiş, klavyelerimiz, mouselarımız, monitörlerimiz heba oluyor hep sinirden.
Veya bazen bir duyuruya çok güzel şeyler yazıyoruz bakalım neler denmiş demeye kalmadan duyuru hoop silinmiş oluyor.

Kısaca; bu duyuru silinmesiyle ilgili ufak bir iki önerim var moderasyonda.

1. Silinecek soru/duyuru formatı olabilir yani mesela soruyu açarken internet kullanıcıları görebilsin gibi bir kutucukta ilerde silebileyim işaretlensin, işaretlenmeyenler silinemesin(moderasyon silebilsin sadece) ve bu kutu işaretlenmiş duyuruların başlık rengi farklı olsun veya başlık yanında ufak bir işaret olsun ki biz de cevap yazarken bilelim ki bu soru her an gidebilir ona göre ciddiye alalım

2. Bir soru veya duyuruyu silmek için belli bir süre geçmesi gereksin. Mesela 1 gün uygun olur gibi zaten 24 saat sonra cevap gelen duyuru sayısı eser miktarda. Yani soru/duyuru açıldıktan 24 saat sonra silme ikonu aktif olsun.

Nasıl olur sizce?
Olmaz o iş hocu diyenler canınız sağolsun
Valla süper olur diyenler ise hangisi olursa daha iyi olur peki?

ilk öneri hayata geçerse ben o duyuruya cevap yazmam bile.. silinecekse ne anlamı var.. bu konuda yalnız değilimdir de muhtemelen..

ikincisi ise kısıtlamak gibi oluyor sanki.. zaten silmek isteyen adam, eğer bunun da önüne geçilmezse tabi, editleyip siler ve boş duyuru kalır elde.. edit'e kapalı olursa da saçma sapan bi yazım hatası yapıldığında 24 saat beklemek zorunda kalacak duyuruyu açan insan onu düzeltebilmek için..

ben de cevap yazdıktan sonra silinen duyurulara kılım ama önüne nasıl geçilebilir sorusuna cevab veremedim..
  • buzzlightyear  (22.06.12 14:44:46)
@wide e işte çözüm önerisi bunlar zaten, bana olabilir gibi geldi ikisi de ha ben kodlama konusunda "<a href="...."dan ileri bilemiyorum ama çokta zor şeyler olmasa gerek gibi de geldi.

@buzzlightyear ilki kesin silinecek değil de silinebilir gibi ama haklısın cevap konusunda sıkıntı çekilir ama mesela şarkı soruyorum silicem veya kız arkadaş durumu okuyabilir silicem gibi başlıklar cevap alıyor ben bunu o durumda kullanılsın diye düşündüm zaten yoksa normal soruyu silerim diye açan adam cevapta almasın di mi?
  • lunedor  (22.06.12 14:45:53 ~ 14:48:05)
feedback'te buna en yakın ve en mantıklı öneri cevap yazılmış olan duyurunun, duyuruyu açan kimse tarafından silinememesi bence..

buna ek olarak duyuruyu açarken silemeyeyim gibi bi kontrol eklenebilirse en mantıklı çözüm olur gibi gelmişti bana..

yani duyuru açarken o check box'ı işaretleyen adamın duyurusuna 1 cevap gelirse duyuruyu silemeyecek.. hani yine dediğin şeyin önüne geçilemez tabi ama güzel bi ekstra özellik olur diye düşünüyorum..
  • buzzlightyear  (22.06.12 15:07:46)
Moderasyona sallamak bu işi(veya burada takılan eli yüzü düzgün bir kaç adam yetki vermek) vs iş yoğunluğu getirir. Bu yüzden hani sileceğim tarzı süreli veya gerçekten mantıklı silinme sebebi olacak duyurular böyle bir kutu seçimiyle açılırsa geri kalanlarının silinmesi moderasyona kalıyor zaten, böylece silinmek için açılmış duyuru yükünden moderasyonu kurtarmış oluruz.

Ayrıca cevap gelince silinemiyor olma olayı da fena fikir değilmiş hani.
  • lunedor  (22.06.12 15:22:38)
çözümü buldum ben, cevap yazmıyorum artık. eskileri de sildik mi tamamdır

  • vincenzo  (26.05.13 20:58:33)