agh? erasmus?

agh'a katılan erasmus yapamaz mı? nedir bu olay? ayrıca agh'a katılmanın artıları eksileri nelerdir? okulu dondurup gidilmesi mantıklı mıdır yoksa okul bitince gitmek mi mantıklıdır?

Öyle bir şey yok diye biliyorum, tam tersi -- erasmus -> agh -- uygun olduğuna göre bu da sorun çıkarmaz, bir dünya artısından ziyade, tek eksisi bence mevcut çevrenden belirli süre uzaklaşmak olur, başka düşünemiyorum hiç dezavantaj :)

okulu dondurup gitmek de sıkıntı oluyormuş genelde, biraz bilgim var bu agh işlerinden, belirli başvuru dönemleri var, onlara göre okulu dondursanız bile hosting organisation ayarlama aşamasında sıkıntı olsa dondurduğunuz yıl gider, o yüzden okuldan sonra, hatta mezun olmadan en az 3 ay önce araştırmaya başlayın agh yeri, bu şekilde çok daha iyi olur diyorlar..
  • cinsiikinoktaustustesapik  (18.06.12 16:41:31)
öyle bir şey yok. 2sine de gidebilirsin. farklı zamanlarda tabi :) eğer imkanın varsa 2sini de yapmanı tavsiye ederim.
ben agh'ye gittim okulumu dondurup, ilk dönem başında geri geldim ve şimdi dersleri temizlemeye çalışıyorum. ben ilk projenin kontenjan açığı olduğunu gördüm. tarihleri benim 2. dönemimi de kapsıyordu. host ve gönderen kuruluşlarla irtibata geçtim. kesin olarak kabul edildiğimi söylediklerinde ve belge vs işlemlerine başlarken okula dondurma dilekçemi verdim. yani kesin olarak gideceğin belli olmadan okulunu dondurma.

  • orange coffee  (18.06.12 16:48:42)
okulu bitir git. her bişisini yap. ben şindi ikinci erasmus için okulu uzattım. biince de agh yapcam kısmetse. takıl kafana göre fırsat çok.

tek sınır yaş zaten agh mevzularında yoksa gönlünce takılıyon
  • tahret muslugu  (18.06.12 17:06:39)