Ütü ve Çamaşır

merhabalar,

tabanı demir veya türevi olan bir ütüm var, teflon değil diyelim :)

taban kısmı oldukça siyahlaşmış sanıyorum kir birikmiş.

eteğimi ütülerken bu is tabakası düz değil de yatay bir hareket yapınca lök gibi eteğe yapıştı.

a-ütünün tabanında biriken bu tortu nasıl temizlenir denedim faydasız.
b-eteği nasıl kurtarırım kuru temizlemesiz ucuz bir şey ama maneviyatı yüksek.

teşekkür ederim.

etekle ilgili benim de fikrim yok ama cif + tel ütü tabanı için ideal.

  • somethinginthewayshemoves  (16.06.12 13:52:16)
etek için geçmiş olsun.

ütü için limon-cif-kireç sökücü üçlüsünü karıştırmadan ayrı ayrı kullanabilirsin. bulaşık teli ile ovmak daha faydalı.
  • iki arada bir derede  (16.06.12 14:00:23)
bulaşık teli çizmez mi tabanı ?

hani cizsin sorun degilde bu is gibi sey bu sefer o ciziklerin icinde birikecek elbiseler pert sonra :)
  • asli_1986  (16.06.12 14:03:26)
cif çok iyidir (gerçek olanı) benim cd temizleyip kurtarmışlığım var.

  • ben smyrna  (16.06.12 14:16:05)
Cimi Cifi bırakın da ütü tabanları değişiyor. Mahalle arasındaki tamirciler yapıyor onları.

Etek kurtarmayı da domestosun leke çıkarıcısıyla yapabilirsin diye düşünüyorum.
  • insanlik icin buyuk bir adim  (16.06.12 14:54:02)
ütü tabanı çizilmiyor. ayrıca ütünün tabanını değiştirmektense temizlemek daha kolay ve ucuz.

  • iki arada bir derede  (16.06.12 15:48:22)