yuzlerce sayfalik web sitenin css'i nasil olmali?

her sayfa icin ayri css dosyasi mi yapmaliyiz? en makulu nasil?

soyle aciyim; genelde hersey ayni kalacak ama content kisimlerinin tasarimlari vs..degisik olacak.

bu demek oluyor ki yuzlerce id, class vs..acmam gerekecek.

tesekkurler.

her sayfa hep birbirinden farklı olacaksa evet öyle ama bi web sitesinde her sayfa birbirinden bağımsız olmaz ki tablolar yani divler falan hep aynı kullanılır taslakları aynıdır yani bu yüzden css'de id'ler class'lar genelde aynı olur
contentler yani sanırım ortadaki kısımlar farklı olacak diyorsun sadece onları değişik adlandırırsın ve tanımlarsın okadar :/

  • SemihCebrail  (16.06.12 12:33:03)
bence bir tane ortak css dosyası yapın aynı olan kısımlar için, sayfaya göre değişen kısımlar için de her sayfanın kendi css dosyası olsun

  • paddle steamer  (16.06.12 13:01:53)
SemihCebrail +1
paddle steamer +1

dostum atıyorum tablolara, textboxlara, butonlara vs. ortak css hazırla
o elemanlarda da id değil class kullan böylece çok büyük kısmını tek elden yönetirsin

geriye hizalamalar vs. kalır ona da aslında genel birşeyler yapılabilir ama hani çok farklı olacaklarsa birbirinden tek tek yapabilirsin sayfa bazında
  • midheaven  (16.06.12 13:27:35)