Lost sorulari

Dikkat etmeniz önerilir, seyretmeyip seyretmek isteyenler var ise spoiler icerir...

dizinin büyük kismini unutmusumlugum neticesinde bikac sorum olucak.

sayilar 4-8-15-16-23-42 ye bi aciklama gelmis miydi?

--- spoiler ---

Bunlar araftaymis ya simdi, abi sacma degil mi simdi bildigin hayat yasadilar orda, others ile iletistiler, birbirlerini gördüler ettiler, muhabbetler, bi sakalar espriler filan...

bu olayin aciklamasi yok mu?

--- spoiler ---

tesekkürler simdiden...

o sayılara bi açıklama geldiydi ama unuttum.

arafta olmaları olayı da şuydu; hikaye normal dünyada geçti, o araf olayı flashsideways dedikleri bir bölümden itibaren geçerliydi. yani o kadar sikko bir açıklamaydı ki hafızamdan olduğu gibi silmeye çalışıyorum.
  • anarsi yureklerde  (14.06.12 17:54:11)
akıl hastanesinde bir deli söyleyip duruyordu.hurley'de o numaralarla süper loto oynamış ve kazanmıştı ama gelen para uğursuzluklar getirmişti.

  • sidd79  (14.06.12 18:55:21)
arafta 3 gün duracaksın diye bir şey yok. araf tanım olarak ne bu taraf ne de öbür tarafta olan, arada kalan ruhların olduğu boyut. hayat da yaşarlar, sevişip çocuk da yaparlar, mangal da yaparlar.. bu ruhların bileceği iş. ama hep ordan kurtulmaya çalıştılar. ruhların rahatsız olduklarını varsayabiliriz. tabi bu her şey rüyaymış gibi dandik bir açıklama oldu çünkü olanları araftalardı diye açıklarsan ordaki olaylara mantıklı açıklama getirme zorunluluğu yok oluyor senaristlerin.

sayıları ben de hatırlayamadım hakkaten bir şey açıklanmış mıydı yaa onlarla ilgili? bi sürü şey vardı çözülcek insanın kafası karışıyor.
  • merena  (14.06.12 19:21:27)
sadece 6. sezonda gösterilen, uçağın düşmediği alternatif evren araftı. dizinin kalanın arafla alakası yok. dizinin tamamı arafmış/aslında bunlar ölüymüş diye bi algılama oldu, nerden çıktı ben de anlamadım.

4-8-15-16-23-42 olayı hakkında dizi içinden ve dışından (oyunlardan vs) açıklamalar geldi. dizi içinde o numaralar, jacob'ın yerine geçecek kişiye verdiği numaralardı. 4-locke, 42-kwon, 23-sheppard gibi. oyunlardan gelen bi açıklama da çok önemli bi denklemin sabitleri (constant) şeklinde bi şeyler vardı. (bkz: the valenzetti equation)
  • lord esseginziki  (14.06.12 22:46:03)