ankara saçmalığı?

şimdi bir arkadaşım yurtdışından geldi, adamın türkiyede bile toplam 30-40 tanıdığı falan vardır.

ankada/bahçelide ev tutması gerekiyor. ama illa memur kefil isterük diye tutturmuşlar. ankara diye herkesin bi memur tanıması gerekiyo ya te allaam. ya da parayı peşin verceksin diyolla.

çocuğun durumu parayı peşin vermeye musait, ama kız arkadaşı istemiyo kirayı ortak ödeyecekler çünkü ve kız kendini sığıntı gibi falan hisseder öyle bi yapıda.

şimdi sizden ricam bi hal çaresi buldurun be a dostlar.

parayı peşin versin arkadaşın kız arkadaşı da ev ihtiyaçlarını karşılar.

  • taha1907  (13.06.12 13:07:35)
adam parayı peşin versin. kız da her ay ona kendi payını ödesin. ayrıca birlikte yaşayacaklarsa nedir ki o sığıntı gibi hissetme tribi. o da evin başka bi olayıyla ilgilenir dengelenir her şey. illa ki para mı demektir ilişki?

  • kedili madam  (13.06.12 13:07:54)
@kedili madam ilişki yorumu değil istediğim, şu konu hakkında yapılabilecek bişi. şu emlakçıya git kefil istemez falan.

ayrıca eğer kefil olabilecek birisi varsa, arkadaşım para bile verebilirmiş o derece çaresiz.
  • golgem var iyi ki golgem var  (13.06.12 13:11:46)
Götümü sikseler kefil olmam kimseye ama arkadaşının durumu iyiyse banka teminat mektubu alsın, onu kabul ediyor pezevenk ev sahipleri.

  • coca--cola  (13.06.12 13:14:09)
bi de adamın bütün parası yurtdışındaymış, teminat mektubu işi de yalan oldu. allahım kafayı yicem böyle saçmalık mı olur ankara ne berbat yermiş arkadaş ya.

  • golgem var iyi ki golgem var  (13.06.12 13:35:29)
Panpa o zaman yapacak hiçbir şey yok. Adamla konuşun diyeceğim anlattığına göre orospu çocuğunun teki.

  • coca--cola  (13.06.12 13:43:30)
Bu Ankaradakilerin hepsi böyle bende 1 ay ev aramıştımda memur kefil istedikleri için bulamamıştım. Normal kefil yerine memur kefil isteyen o ev sahiplerinin hepsinin amk. Zaten sevmiyorum Ankarayı bu da tuz biber olmuştu. (ne kızmışım ama bee bunca zaman içimde tutmuşum. yok lan şaka hiç içimde tutmuyorum her fırdsatta sövüyorum ibnelere.)

Emlakçılar halledebiliyor bazen. Benim öyle olmuştu, ama sonra bir tanıdığın evini kiralamıştım.

Çocuk peşin versin sonra her ay kirayı kendi yatıracak gibi kızla konuşsun kızdan yarım kirayı alıp cebe atsın. Dekont filan isterse kız diye elden verecek diye anlaştığını söylesin.
  • poseidon1  (13.06.12 14:33:10 ~ 14:37:39)