Kıskançlık Anketimsisi

Gönül işi mi bilmedim ama boş adama takılırmış bir fikir alayım dedim.

Misal erkekler kız arkadaşlarının yakışıklı sporcu, aktör(spartaküsler vs), şarkıcı veya kızlar erkek arkadaşlarının aynı şekilde(adriana lima, kate upston vs) yani kısaca ünlülere olan aşırı düşkünlüğü(taş, bebeğim vs ünlemleriyle filan da süslenirse) kıskanır mınız? Kıskanırsanız belli eder misiniz? Veya siz bu tür beğenileri sevgilinize dile getirir misiniz?
Ortalama yaş 20-30 diyelim ergen hoşlaşmalarını ekarte edelim.

Not: Soru varsayımsaldır fakat belki gerçeklik payı da olabilir.

Ek Soru: Yukarıdakilerin haricinde, ben yakışıklıya/güzele bakarım ama off anam diye değil allah sahibine bağışlasın diye bakarım sen de bak derse fikriniz ne olur?

25-30 yaşındaki bir kadın/erkek bir ünlüye aşırı düşkünse bir sıkıntı söz konusudur sanırım. en azından böyle bir kadının sevgilisi olmazdım en başta.

  • marido  (09.06.12 22:41:37)
kıskanmak demeyelim de, hoşlanmam. hoşlanmadığımı da söylerim.

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (09.06.12 22:41:51)
saygı duyayım diyorum ama çok saçma yahu. insanız sonuçta, her yaşta estetiksel açıdan tatmin olmak isteriz. 30 yaşında bir kadının kellan lutz'a taş gibi demesine aldırmam. benim de kate upton'a ohannes demem kimseyi ilgilendirmez. sevgilim, karım olsa bile.

he ama bi erkek "off ne sikilir bu" derse, sokayım öyle erkeğe.
  • shyzore  (09.06.12 23:29:54)
yukarıdakiler katılarak şöyle birşey ekleyeyim. kaslı/yakışıklı erkek ve güzel/taş gibi kadın kaynıyor zaten. misal pornolarda sürüsüyle var. ama sen böyle muhabbetini açacak hayran olacak kadar bir ünlüye ilgi duyuyorsan o fiziksel etkilenmeden öte birşeydir ve de bir ilüzyondur aynı zamanda. ben bu kişiyi olgunlaşmamış varsayarım. kate upton taş gibi kadın derim ben de, ama bu nitelemem fiziğiyle sınırlıdır ve pornolardaki kadınlardan hoşlanmaktan pek bir farkı yok gözümde.

  • cro.magnon  (09.06.12 23:53:11)
aslında ben bunun dillendirilmesini garipsiyorum. beğeni elbette olur ama her o isim geçtiğinde vs a o hatun taş veya o erkek benim bebeğim vs denmesi gerçekten anlamsız değil mi? yani güzele gözüm kaysa bile sevgiliye çaktırmamaya çalışırım bunu alenen söylemekse ooo.
hmm çok mu tutucuyum lan?:S

  • lunedor  (10.06.12 00:10:33 ~ 00:11:04)
kıskanmam, ne saçma bi takıntı bu be ilkokullu musun allah aşkına derim.

güzel bir kadına/erkeğe de bakarım o da baksın ne olacak ya allah aşkınıza ne kadar kompleksli davranışlar bunlar.

ilişki yaşadığınız kişinin dünyasının sizden ibaret olmasını, sadece ve sadece sizi beğenmesini istemeniz bana anormal geliyor. hiç gerçekçi değil.
  • pinkhat  (10.06.12 05:17:13)