Turkcell Cihaz Kampanyaları

Sevgili Duyuru Sakinleri;

Şimdi hattımda Blackberry cihaz kampanyası bulunmakta fakat 15. taksidini ödemişim(toplam 24 ay imiş). Şimdi ben başka bir kampanyaya kalan taksitleri toptan ödeyerek dahil olabiliyor muyum? İlk sorum bu.

İkinci sorum; 149TL idi Blackberry paketinin ücreti(işte heryere bilmem ne kadar ücretsiz konuşma, bilmem kaç yüz sms, 4gb internet falan fıstık) Faturaya baktığımda cihaz taksidi 56TL gözükmekte. Şimdi ilk sorumun cevabı olumlu ise toptan ödenecek tutar 149*9 mu yoksa 56*9 mu olur?

Mantıken benim gidip 56*9TL ödeyip yeni cihazı yeni tarifelendirmeyle alabilmem yönünde de olsa söz konusu Turkcell olunca mantığıma pek güvenemiyorum.

Yeni kampanyanın koşullarına göre değişir. Bazı kampanyalara taahhütü olan müşteriler katılamaz. Yeni kampanyanın şartlarında yazar bu.

Eğer kabul ediliyorsa sadece cihaz taksitini ödersin. Ama kabul edilmiyorsa taahhütü bitirmek için cayma bedeli ödersin. yani: (kampanya başladığından beri aldığın indirim x kullandığın ay) + kalan cihaz taksit bedeli + biraz daha fark çıkabilir.
  • el magico  (07.06.12 12:36:51)
Efenim bir kampanya diğeriyle birleşemez.O kampanyayı iptal etmeniz gerekir.Yani tüm borcu öderseniz sorun çözülür.
Faturada toplam 149tl gözükmez.Hepsi ayrı kalemlerde görünür.İnternet,sms,cihaz taksidi ayrıdır.Ama siz toplamına taahhüt verdiğiniz için toplu olarak tüm kalemleri ödemeniz gerekir.Ve sms ve internetiniz de kalmaz sonraki ay diye düşünüyorum.
149*9 olacak ve hiç gerek olmayacak bence.
  • ipktgl  (07.06.12 13:12:49)
Faturada ayrı kalemler halinde gösteriyor.149 un 56 sı cihaz taksiti geri kalanı konuşma+blackberry servis ücreti.eğer yeniden cihaz almak istiyorsan hiç iptal etmene gerek yok artık aynı hat üzerinden 2.kez cihaz alma hakkın var.bunuda nasıl yapıyorlar.ilk cihazın üzerindeki interneti iptal ediyorlar sen sadece ilk cihazın bedelini ödüyorsun sadece.sonra üzerine 2.cihazı alıyorsun.eğer kontratını tamamen iptal eetireceksen senden sadece cihaz bedelini alırlar.çünkü kullanmadığın internet ve konuşma paketini ödemezsin.mutlaka bit tim'e uğra.

  • mira_  (07.06.12 13:28:19)
4440532 yi aradım, eee kullanım süreniz 1 yılı geçmiş, kampanya süresi 7 ayı geçmiş, 6 ay toplam fatura tutarınız 250TL'yi geçmiş, ödenmemiş faturanız yok ee şartlarınız kampanya katılımlarına uygun ama bir tim'e gidip sorun dediler.
Eskiden Turkcell'in sitesinde sık sorulan sorularda vardı bir açıklama işte var olan kampanyanız varsa vs vs diye de onu bulamadım ben asıl, artık yazmıyor.

@ipktgl kampanya iptalinde @el magico'nun dediği gibi ileriye değil de geriye doğru faydanılan şeylere ceza mahiyetinde ve iptal dediğin gibi gereksiz git taksitle al daha iyi gibi.

@mira_ 2. cihaz hakkı her kampanyada yok galiba hatta çoğunda hali hazırda bir kampanyaya dahilseniz yararlanamazsınız filan diyor.

Sanırım en mantıklısı bir TİM'e uğramak onlar olmuyorsa da işlerine gelirse bir kılıfa uyduruyorlar mesela ben galxy s alırken kampanya bitmişti işte balckberry olarak verdiler :)
  • lunedor  (07.06.12 13:56:17)
Turkcell call center'a fazla güvenmeyin.Ordakiler işi tam olarak bilmiyorlar.En sağlıklısı Timlerden destek almak.Eğer istanbuldaysan sana yer önerebilirim.Şişli meydanda Ay-tek İletişim Hizmetleri var orada sana destek olurlar.çok iyi ilgileniyorlar.

  • mira_  (08.06.12 12:48:57)