Sutun garip tadi - soya proteini - fazladan vitamin - normalden fazla proteinli sut

Simdi ben Wal-mart'tan sut aldim ama tadi cok garip, Turkiye'deki sutlere benzemiyor hic. Son kullanma tarihi de gecmemis, sorun ne peki? Soya proteini ve fazladan vitamin var sanirim, bundan olabilir mi? Bir de normalden fazla proteinli sut diye bisey var mi?

o inek sütü değil, soya sütü : ))

  • mea maxima culpa  (04.10.08 22:54:37)
Hic bakmadan aldim valla:)

Peki farki ne inek sutunden, birbirlerine gore ustunlukleri ne
  • ermanen  (04.10.08 23:02:18)
soya sütünü laktoz intoleransı olan kişiler ve vejetaryenler kullanır daha çok. Farkı, hayvansal değil. soyadan üretiliyor, bitkisel yani.

  • kurukafa  (04.10.08 23:24:26)
soya sutunu kediler icmiyor, ben de icmem.

  • tale  (04.10.08 23:31:08)
Peki inek sutune gore bir ustunlugu var mi?

  • ermanen  (04.10.08 23:31:10)
eger besin icerikleri konusunda takintilarin varsa soya sutunde antibiyotik veya hormon kalintilari bulunmasi zor gozukuyor, logusa donemindeki kadinlarin tercih etmesi dusunulebilir. kalp ve damar sagligi acisindan hayvansal yag tasimamasindan dolayi kolestrol problemleri olanlara tavsiye edilebilir. bence bu kadar ince dusunmemek lazim, sonucta sute tadini veren yagidir. likir likir icmeli. (inek sutunu tabiikide)

  • tale  (04.10.08 23:57:08)
Taktigim yok, sadece fikir edinmek, zaten ikisini de iciyorum artik:)

  • ermanen  (04.10.08 23:58:45)
estafullah zaten bende takintilisin anlaminda yazmamistim. hmm ayrica soya sutu daha acimtirak oluyor sanki.

  • tale  (05.10.08 00:07:12)
Simdi bir saniye, ben bir sey anlamadim sorudan ve cevaplardan. Eger aldigin urun soya sutu ise sadece adina bakarak bunu anlayabilmen lazim. Ya da icindekilere bak. Ne diyor?

Genel olarak aldigin seyin markasini ve ustunde yazan baslica seyleri soyleyebilirsen iyi olur.

Normal inek sutunun disinda benzer birkac urun oldugu yazilmis ust cevaplarda. Ama normal inek sutu de Turkiye'dekinden farkli bir tada sahip.
  • wpi  (05.10.08 10:33:49)
wpi ben de tam anlamadim valla. Sutun ustunde direk soya sutu yazmiyor cunki ama su proteinler ve su vitaminler var diyor.

  • ermanen  (05.10.08 18:53:39)