Mikrodalganin erittigi malzeme

Mikrodalganin erittigi gida olmayan madde var mi? Calisma prensibine gore dusunursek su bazli malzemeler erir veya baska istenmeyen bir durum olur gibi geldi, denemek istemiyorum evet...

Daha cok yemegi isitmak icin kullandigimiz kaplarin yapildigi malzemelere gore hangisi dogru ve yanlis olur diye merak ettim. CD olayini biliyorum pek tabi:)

Porselen, seramik ve metal kotu oluyor biliyorum

Mesela akrilik, elastomer, polimer vs. gibi seyler ne olur...
  • ermanen  (04.10.08 22:33:15)
bir kalip haci sakir sabun koyunuz. olaylar gelisirken cok korkmayiniz.

#sabunu cikardiktan sonra anlayacaksin;
mikro dalgayla fal bakma/kursun dokme gibi cigir acici yeni ufuklara yelken acabilirsin.

ayrica youtube da yapilmisi var oradan da bakabilirsin.
  • lejant  (04.10.08 23:26:39 ~ 23:27:39)
arkadaslar taktiniz yok cd yok sabun :) mantikli olarak koyabilecegimiz seylerden bahsediyorum, hangi tip malzemelerden yapilmis kaplar konur hangileri konmaz! Soruyu cok net yaptim ya nolamaz...

edit: yalniz evde de ivory marka sabun var, yutuptakinin aynisi:)
  • ermanen  (04.10.08 23:32:59 ~ 23:38:15)
"mikradalga da erimeyecek\yamulmayacak kap" seklinde sorsaydin keske, kulagini niye obur taraftan gosteriyorsun ki?

www.fsis.usda.gov

yukaridaki web adresinde acilan sayfadan sonra alttaki yaziyi tiklarsan guzelce aciklamis:
What containers and wraps are safe to use in the microwave oven?

bastirmak icin .pdf uzantisi:
www.fsis.usda.gov

ayrinti:
www.fsis.usda.gov
  • lejant  (05.10.08 00:10:44)
Mikrodalgada kullanılabilecek kapların üstünde bununla ilgili bilgi oluyor genelde. Onun dışındaki plastikleri kullanmayın. Cam olur porselen olur. Metal asla kullanmayın.

  • 386 dx  (05.10.08 03:02:31)
  • swallowed arsenic  (05.10.08 15:32:17 ~ 15:32:34)