ayri eve cikabilir miyim?

her ay koseye 600 lira atabilen biri ayri eve ciksa gecinebilir mi? bi de tek basina 600 liralik izbe bir evde tek yasamak mi yoksa 1200 liraya 2 kisi genis bir evde yasamak mi?

lokasyon : istanbul-sultanahmet

saygilar.

ayrı ev sana ayrı masraflar demek. sadece 600 lira verince iş bitmiyor. ısınma soğutma, yemek, temizlik, aidat, ve rahat yaşama sebebi ile daha çok içme sıçma oluşacaktır. düzensiz yaşam ise bonus olarak veriliyor yanında.

  • ground  (04.06.12 16:44:40)
en mantıklısı, senin de bütçeni düşünerek. 2 kişi 600'er TL verip 800 TL kirada kalabilirsiniz. belki...

artan para da faturalar, yeme içme vs gibi ucu ucuna yeter ancak. ölmeden sınırda yaşatır...
  • loveinaflipbook  (04.06.12 16:46:20 ~ 16:47:12)
ben de tek yaşadım 3 sene. 600 lirayla mümkün değil geçinmen. kirayla bitmiyor. faturalar ve market harcamalarından belin bükülür. ruh hali için de pek iyi değil, kendi kendine konuşuyosun muhabbet ediyosun bi süre sonra bilgisayar bozulunca ağlıyosun ne yapıcam sıçtım ben diye.. bi arkadaşla eve çık. hem maddi hem manevi olarak daha faydalı.

  • sir gawain  (04.06.12 17:09:36)
selam.

en mantiklisi su: internetten ilanlara bakmak, lokasyonu ve fotograflari iyi gozuken bir evin bir odasina cikip harcamalara ortak olmak. valizinle girer valizinle cikarsin. kurallari bastan konusursun, sonradan sorun yasanmaz. tanidigin bildigin kisiyle eve cikmak cok daha buyuk sorun oluyor ileride. ev hayatinda daha iyi taniyip cogu zaman hayal kirikligina ugruyorsun. nice guzel arkadasliklar ev arkadasligi ile son buldu, bilirim. sen de duymussundur mutlaka. oysa tanimadigin adami s... edip gitsen sana bu 10 saniye koymaz. hem de hicbir sorumlulugunun olmamasi (faturalari bile evi kiralayan kisi yatirir, her ay anlastiginiz parayi verirsin kafan rahat olur) falan butun bunlarla en akilci cozum bu. bir tanidigim daha yeni eve cikti bu dedigim yontemle, iki yabanci ile kalacak; 500 lira her sey dahil odeyecekmis. ben bu mantige onceden karsiydim, guvenemem diyordum. yurtdisinda bir cok evin odalarinda kaldiktan sonra simdi kendime, tuttugum evler icin girdigim streslere kiziyorum. ay basi gelmesin diye cile cekmelerim, tek ciktigim evde yalnizliklarim... sir gawain arkadas az bile soylemis. onun icin sen benim dedigimi dinle.
  • barut  (04.06.12 18:32:20)