PIN kodumu unuttum.

Evet, nasıl oldu bilmiyorum ama yaklaşık 5 senedir kullandığım hattımın pin kodunu dün hatırlayamayarak 3 kere yanlış girdim. puk kodu için evin altını üstüne getirdim ama nafile, puk kodunu bulamayacağım sanırım. sorum şu, şimdi bu numarayı geri kazanabilmek için ne yapılabilir, illa yeni kart mı lazım? şu avea'da benim puk kodum fln kayıtlı olabilir mi?

hat sizin üzerinize kayıtlıysa, müşteri hizmetlerini aradığınızda puk kodunu veriyorlar zannedersem.

  • henry gale  (04.10.08 13:47:33)
yanılmıyorsam turkcell müşteri hizmetlerinden puk kodu öğreniliyordu.
avea nın müşteri hizmetlerini bir arayın derim ben.

  • vincenzo  (04.10.08 13:47:58)
ahaha arayacağım ama ben olduğumu nasıl anlayacaklar acaba? neyse arıyorum bi.

  • tom riddle  (04.10.08 14:00:42)
Avea'nın puk kodu alımı ölümcüldü en son. Size süper şifre gibi bişiinizi soruyorlar (bu süper şifre Turkcell'deki adı, aveadaki ismi neyse işte), ama tabii eğer bunu bilmiyorsanız bunun cep telefonunuza mesaj halinde gelmesini istemeniz gerekiyor, ve tabii ki pinini bilmediğiniz telefona gelen mesajı çok rahat bir şekilde okuyorsunuz falan. Kolay gelsin.

  • sui  (04.10.08 14:06:51 ~ 15:51:00)
evet ben söylemeden yazmış sui, aynen böyle oldu. kendi telefonumdan 500'ü arayacak olsam niye puk koduna ihtiyaç duyayım diye düşünmemişler sanırım. almadım ben böyle bi şifre, sanırım doğru avea bayisine gidiyorum.

  • tom riddle  (04.10.08 14:09:08)
internet sitesinden kullandığım şifreleri tek tek denedim ve şansa tuttu birisi, almışım bu şifreyi. oradan aldım puk kodumu.

  • tom riddle  (04.10.08 14:12:56 ~ 14:13:08)
Benim kayınbiraderin başına geldi de bu geçende, eğer 8-10 denemede (tam sayıyı bilmiyorum) o şifreyi tutturamazsanız puk da bloke oluyor, haberiniz ola. Şanslıymışsınız yani.

  • sui  (04.10.08 16:19:59)