ciddi laptop sorunu

şimdi ben laptop fanını temizlemek için açtım. ki sürekli yaptığım işlem. neyse. soğutucusu falan da vardı. söktüm. fanı söktüm. temizledim bunları. sonra aynen geri taktım. tabi bu fan ve soğutucunun özel kapağı var. 6-7 vida söktükten sonra hemen önünüzde. yani ekstra uğraş falan yok.

neyse. sonra kapattım ve açayım dedim. önce görüntü gelmedi. açıldıktan 5 saniye sonra kapandı sürekli. yani ekrana hiç bir şey gelmedi. sonra uğraşınca bu sefer görüntü geldi ama 5 saniye sonra güç gitmeye devam ediyor. bazen 7-8 saniyeye çıkıyor.

ama hiç bir şekilde daha fazla güç alamıyor. kısa devre var diye düşündüm ama dediğim gibi hiç bir şey yapmadım nerdeyse. kabloları kontrol ettim. bütün soğutucuları işlemci fanını çıkarıp denedim değişen bir şey yok.

sorun nedir?

Aynı şeyi yaparken aynı sorun bende de olmuştu bir sefer. Bilgisayarla ilgili bir arkadaşım statik elektriklik yüklenmiştir demişti. Prizden çıkardı, pilini de çıkardı. Pilin girdiği yerdeki dilleri geniş metal birşey yardımıyla birbirine değdirdi,bir süre.(bozuk paraydı sanırım)Pili tekrar taktık, gayet çalıştı bilgisayar.

Aynı şey bir sefer daha olmuştu, bu sefer ben yaptım aynısını, yine sonuç verdi. Belki bir deneyebilirsiniz, ancak bir zararı var mı yok mu bilemiyorum, hani fiziksel olarak da çok açıklamamıştı arkadaş. Bir bilen evet böyle ya da hayır böyle olmaz der belki şimdi.
  • bach birdir  (03.06.12 20:02:39)
valla hocam denedim ama pek tık olmadı. hepsini birbirine değdirecek şekilde metal para koydum. bekliyorum gene.

  • eskiden buralar hep entrydi  (03.06.12 22:22:43)