Gece Gokyuzundeki Esrarengiz Aydinlanmalar

Baslik biraz sacma gelecek ama, cocukluguma dair boyle bir hatira var. Ama hayal mi gercek mi bir turlu animsayamiyorum, boyle bir gokyuzu olayi oldu mu olmadi mi diye. Google'da cok aradim ama belki de uygun keyword'leri bulamadigimdan belki de boyle bir olay hic olmadigindan birsey bulamadim. Detaylari asagida veriyorum.

Yil 1990-1995 gibi. Bir gece, havanin bir aydinlanip bir kararmasiyla uyandik. Surekli bir sekilde ama, sanki biri elektrik dugmesini bir aciyor bir kapatiyor gibi dusunebilirsiniz. Babamla annemin yataklarindan kalkip camdan bakisini hatirliyorum. Hatta sitede yan binalardan da insanlar cikmis ne oluyor diye bakiniyorlardi. Bununla ilgili daha sonra akrabalarla da konustugumuzu hatirliyorum. Hatta bu olayin ay ile ilgili bir durum olduguna dair bir haber izledigimi bile hatirliyorum. Detaylar boyle. Biz o donem sakarya'da yasiyorduk. Istanbul'da falan da goruldugunu animsiyorum.

Bunu gecenlerde anneme sordum, hatirlamadigini soyledi. O donem boyle bir gok olayi oldu mu yav? Yoksa bu benim bir cocukluk hayalim mi? Deli sanmasinlar diye arkadaslarima da soramiyorum. Var mi hatirlayan? :)

rüya görmüş de olabilirsin. benim de hatırlayıp annemin hatırlamadığı anılarım var.

  • goldentitan  (03.06.12 19:55:07)
arsiv.ntvmsnbc.com
www.msxlabs.org
göktaşı yağmurları olmasın, bir keresinde gece uyanıp çocukken izlemiştim
  • karpuzpeynirekmeksu  (03.06.12 19:59:00)
1994 yılının yaz aylarına ait benzer bir anım var;
o geceyi kesinlikle hatırlamıyorum ama böyle bir şey olduğunu biliyorum, hatta bir kaç hafta sonra kuzenlerimle yazlığa gitmiştik (ben 11 yaşındaydım, hepsi 20lerindeydi) sahilde oturup bu aydınlanmaları, ufoları falan konuşmuşlardı sabaha kadar, ben feci tırsmıştım. çok yardımcı olamadım ama işte böyle.

  • mocha  (03.06.12 20:34:10)