Kesik parmak - iyilesme sureci

Kesik parmak normal olarak ne kadar surede iyilesir? Derinligine gore degisiyor sanirim, ona gore de kestirebiliyorsaniz soyleyiniz.. Merhem de iyilesme surecini hizlandiriyor sanirim...

yarayı açık tutmak kapanmasını hızlandıracaktır. tabii ki mikrop kapma riski olmayan ortamlarda açık tutun. riskli zamanlarda yaraya yapışmayacak bir sargı ile sarınız. tabii bunlar dikiş gerektirmeyen yaralar için. aman haa.

  • kopuk ucurtma  (03.10.08 22:35:37)
işaret parmagım 10 -12 gün içinde iyileşmişti (dikişleri alınmıştı). parmağın ilk boğumunun biraz üstünde 7 dikişlik oldukça derin (kemiğe kadar) bir kesikti. bayagı düzgün kesmiştim hatta doktor kutlamıştı bu başarımdan ötürü.
(bkz: sozlukculerin en eften puften basarilari )

  • patricia teyze  (03.10.08 23:08:30)
iyileşmeden kastına bakar... görünüş olaraksa 2 haftada filan iyileşen yara var diyelim, kesik.

ama o parmağa hissin tamamen geri gelmesi 3-4 ay bile alabiliyor

benim eli köpek ısırmıştı kötü bir noktasından. his olmadı tam parmakta kaç ay.
  • mortifera  (04.10.08 12:24:36)
Bu tamamen parmağı kesilen kişinin metabolizmasına, yaşına, genel sağlık durumuna ve uygulanan tedavi yöntemine bağlı.
Aynı derinlikte bir kesiğin iyileşme süresi, yukarıdaki unsurlara bağlı olarak 24 saat ile 2 hafta arasında değişir.

  • godless commie  (04.10.08 14:36:46)