Spora başladım hangi protein tozunu önerrsiniz

arkadaşlar spora yazıldım bırkac gun once bundan oncesinde ise evde calısıyordum.ısı dısıplıne etme amacıyla spora yazıldım.hangı proteın tozunu veya besın taksıyesını onerırsınız cok ıyı beslenebilen bir insan değilim. o yuzden ekstra destek sart :)

yardımcı olan herkese teşekkürler

optimum

  • slash01  (30.05.12 01:55:39)
asil besini yediklerinizden almaya bakin. protein tozlari belli bir duzenin ustune kullanilmasi gereken "destek" gidalari.

www.bodyforumtr.com burada tum protein tozlari hakkinda yorumlar mevcut.
genel olarak zaten protein tozu dedigin sey protein iceriyor. ne sasirtici degil mi? =) ekstra yag, karhonhidrat ve diger seylerin dengesi degisiyor. sayet amacin kilo almaksa karbonhidratlara yonelmen daha iyi sonuc verebilir.

ekleme: sunu da soyleyeyim. herkes kendi kullandigini oneriyor. kendi kullandigi seyi belirlerken baskalarina soruyor. onlar da aynen sadece kendi kullandiklarini oneriyor. piyasa boyle sekilleniyor. karsilastirma yapmak, incelemek vs bunlar pek olan seyler degil.
markalarin yaratim surecleri boyle bir sey iste. suradan 100 kisi cevirsek en az yarisi optimum der cunku piyasanin en bilinen markasi.
  • entrapmen  (30.05.12 01:57:43 ~ 01:59:31)
vücut geliştirme sporuna yeni başladıysan takviyeye hemen başlamak önerilmez. evdeki çalışmanın nasıl olduğunu da bilmiyoruz tabii. en az 2-3 ay sonra başlamak lazım. optimum whey protein iyidir. ama bu benim araştırmama göre. başka iyi markalar da var.

entrapmen'in dediği gibi forumları oku ve iyice araştır tabii. oralara da sorabilirsin.
  • ermanen  (30.05.12 02:00:54 ~ 02:01:35)
çok paran yoksa hardline.

  • historien  (30.05.12 02:04:45)
wheyin yanında creatin kullanmayıda ihmal etme. paran varsa weider premium whey.

  • manyakcoder  (30.05.12 02:27:44)