Hamilelik ile ilgili harika bir soru soruyorum.

Merhaba ahali,

eşimin hamile olduğunu öğrendik. ne güzel duyguymuş arkadaş.
sağlıklı yaşam manyağı olacağız sanırım.

neyse sorum siz/eşiniz hamile olsa hangi süt marka/modelini kullanırdınız.

ayrıca arada başka tavsiyesi olanlar da yazabilir hiç kızmam:)

sek günlük süt. bir de evde kefir yapabilirsiniz.

  • goldentitan  (19.05.12 23:17:57)
uzun ömürlü süt değil pastorize süt sanırım. yani geçen gazetede okudum herkes pastorizenin sağlıklı olduğu konusunda hemfikir. ankarada aoç. değilse sek. (not:doktor değilim, anne değilim)

  • mlky lvn  (19.05.12 23:18:39)
sık süt tüketen biri olarak sek'in tadını daha çok beğeniyorum. üzerindeki değerler pek değişmiyor, hangisi daha sağlıklı anlamak zor. en mantıklısı günlük süt gibi.

tebrik ederim :)
  • cro.magnon  (19.05.12 23:22:14)
sek'teki koruyucu miktarı pınar'a göre falan daha az. hemen bitiricekseniz sek.

bebek için tebrikler <3
  • merena  (20.05.12 00:16:06 ~ 00:16:25)
Sutu bilmem, tebrik etmek istedim. Anali babali.

  • la traviata  (20.05.12 00:36:29)
Tebrikler gözünüz aydın
ankarada günlük süt aoc
uzun ömürlü süt moova
  • primetime  (20.05.12 00:43:28)
inek sütünün insan sağlığına yararından çok zararı olması haricinde, özellikle uzun ömürlü kutu sütlerde yararlı hiç bir bakteri, protein vs yok. boşu boşuna laktoz sindiriminde zorluk yaratıyor bünyeye. doğal olarak canlılar sadece anne sütü içer. keçi sütü daha iyi. asıl yararlı olan yoğurt ve kefirdir. özellikle kefir acayip yararlı. yani mayalanmış olması gerek, sindirime yararlı bakterileri barındırması gerek. ben uzatmayayım link vereyim. haber.gazetevatan.com

  • r_u_h  (20.05.12 00:56:42)
tebrik ederim, hayırlı olsun.

uht süt hakkında çok spekülasyon var, garanti olsun uht'den uzak durun. şehir vermemişsiniz ama ankara için cam şişe aoç süt. başka şehir için yine cam şişe sek süt. aynı sütten yoğurt yapmayı da öğrenin, yoğurdu da kendiniz yapın.

sebzeleri, yeşillikleri çok iyi yıkayın, sirkeli suda bekletin. çiğ veya az pişmiş et yok. etler iyi pişsin. salam sucuk sosis gibi ısıl işlem görmüş etlerden de uzak durmaızda fayda var. bizim hatun gibi aşererse de kalitelisinden alıp (gerçi apikoğlu olayından sonra hangisi kaliteli onu ada bilemiyoruz ya) güzelce pişirin.

dışarıda yemek yiyecekseniz içine ne çekip kattıkları belli olmayan köfte türleri yerine et türlerini tercih edin. salataları nasıl yıkadıkları belli olmadığı için dışarılarda salata da yemesin. parazit aşısı olmayan sokak hayvanlarından da uzak dursun. yani sokak kedisi sevmesin bir müddet.
  • kibritsuyu  (20.05.12 08:49:44 ~ 09:14:33)