Motorsiklet sorusu

Bu aralar super sport türde motorsikletler oldukça hoşuma gitmeye başladı. Ancak bundan önce hiç motorsiklet kullanmadım. Öyle çok gazcı bir insan değilim, buna rağmen tehlikeli olur mu?

Kawasaki Ninja'lar nasıldır?

bu aralar bende de böyle bir motor hastaligi vardir gidiyor. ama tirsiyorum. arabayi satip alayim bir motor diyorum ama ben kesin ölürüm, ondan korkuyorum.

ben de arastiriyorum, sorusturuyorum bu aralar. 150cc'den baslamak iyidir diyorlar.

ayrica (bkz: yeni baslayanlar icin motosiklet)

Kawasaki Ninja cok hosuma gidiyor ama fazla gelir sanirim. buyrun: video.google.com
  • trimpot  (26.09.08 01:12:57)
valla motor kullananlara saygım sonsuz olmakla beraber, tehlikeli olduğunu gazcı olsanız da olmasanız da kabul etmek gerekir sanıyorum. arkadaşım da scooter tipi bişeyle başladı ne olucak abi sakin sakin giderim dedi, gitti de, ama yetmemeye başladı, daha büyük motorlara bakmaya başladı derken, geçen gün nasıl olduğunu anlamadığı bir şekilde yavaş yavaş giderken devrilmiş, biraz da sürüklenmiş. uyluk kemiği kırık, 2 ay yatalak.

tamam kazadır olur böyle şeyler ama "tehlikeli olur mu" demişsin ya, olmaz demek yanlış olur heralde. harikuleyt bir konsept olmasına rağmen gereken dikkat çok büyük ve bunun stresini göze almayıp rahat rahat gitmeye alışırsanız sonu bir gün denk gelip kötü olabiliyor. kaza yapmamış motorcu yoktur, henüz kaza yapmamış olan vardır derler.

neyse ben de bakıyım şu motorlara, düşünüyorum bir tane, hangileriydi? heheh
  • kurukafa  (26.09.08 01:40:12 ~ 01:42:31)
ninjaların 250cc lik modeli var başlangıç için gayet güzel bir motor ancak 5500 euro gibi bişiydi fiyatı.
www.kawasaki.com.tr

  • chavezding  (26.09.08 04:30:07)
ninja zamaninin efsane motoru yaw. bundan sual olunmaz.

yalniz ilk basta tabiki fazla gelir. 250lik bir motor baslamak icin ideal. hem sadece motor hacmi olarak degil, motor hacmi buyudukce motorun agirligi da artiyor. 160-180 kilo bi motor baslamak icin daha uygun.
  • osuruklu  (26.09.08 09:27:58)
selam tom,
kawasaki ninja kesinlikle super sport degil. ancak ilk motor icin cok uygun cunku dusureceksin, cizilecek bozulacak canin sikilmaz zaten cok ucuz bir motor.
sadece bu da degil, kawasaki ninja 250 gercekten 250 cc olmasina ragmen gayet guzel imkanlara sahip bir motor. hizlanabiliyor, cok hafif ve de en iyi ozelligi hatalari affeden bir motor. 600 cc lik ya da 750 cc lik bir motorla baslarsan daha dikkatli olman, kendini daha iyi kontrol etmen gerekir.

yakin bir arkadasim 250cc kawasaki ninja kullaniyor ve bircok kez birlikte surduk. kesinlikle bir sorun yasamiyor ve kendini cok gelistirdi. tabii ki bir noktada sana yetmemeye baslayacak, o zaman cebinde daha cok mil ve tecrubeyle super sport'a ya da biraz daha altinda bir motora gecebilirsin.
iyi sanslar.
  • detached  (26.09.08 10:43:19 ~ 10:44:23)
Tabii ki olur. İlla alacaksanız 250'liği alın. Öncesinde doğru dürüst eğitiminizi, ehliyetinizi, korumalarınızı alın tabi.
Bir de 750'lik motor 250'liğin üç katı kadar güçlü ve hızlı diye bir şey yok. Rakamlar sizi aldatmasın.

  • 386 dx  (26.09.08 12:25:56)
(bkz: #13901704)

  • sijwocaq  (26.09.08 13:46:34)
türkiyedeki yolların durumuna dikkat ettiniz mi?
çukurları kıvrımları göze aldınız mı?
motor süper bir şey ama türkiye de gerçekten anlamsız kalıyor bence
  • demlikposet  (26.09.08 14:10:41)
Scootera bindiğinizde bile super sport bir motosikletin - motorsiklet değil ahalhksdjlfsdh, ben de aynı yazım hatasını yapıyordum - sizin için çok fazla olduğunu göreceksiniz.

Ben de çok pis heveslendim, gidip A2 sınıfı ehliyeti de aldım ama ben bu süreci atlatırken bir sürü tanıdığım kaza yaptı. diz kapağı yarılan oldu, çenesinin altı yarılan oldu, vücunun bir tarafı asfalt yanığı olan oldu.

Gazcı olmasan da bahsettiğin makinaların kendisi oldukça gaz. 2-3 sn içinde 100km/s hıza ulaşabiliyorlar. Yanlış bir gaz tepkisinde motor altından kayar gider.

Ayrıca oldukça pahalı aletler, 20 bin lira dan daha pahalılar. Acemiyken motorla düşeceğiniz garanti, çıkacak masraf her düşüşte binlerce lirayı bulacaktır.

Sonuç olarak 125cc'lik bir motor, Honda cbr 125r, başlangıç için iyidir. Kendinize güveniniz geldiğinde motoru büyütürsünüz.
  • kimlanbu  (26.09.08 14:31:33)
ben de araştırmalarım sonucu kawasaki ninja 250cc'nin uygun olabileceğini düşündüm. 150cc'nin tıpkı sijwocaq'ın entrysinde olduğu gibi beni motordan soğutmasından korkuyorum doğrusu. ninja daha çok hoşuma gidiyor ayrıca :),

ayrıca araştırmadan yazmıştım, ninja sport touring sınıfındaymış. herkesin ilgisi ve uyarıları için teşekkürler, çok bilgilendim gerçekten :)
  • tom riddle  (26.09.08 15:35:47 ~ 15:36:54)