Local Area Connection - Ag Adresi Aliniyor

Ben de 2 tane Local Area Connection gozukuyor, oyle ki:

Local Area Connection
Speed: 100.0 Mbps
Status: Connected

Local Area Connection 2
Speed: 100.0 Mbps
Status: Acquiring network address

1.'si normal bagli ve onu kullaniyorum ama ikincisi hep yukarda yazdigim sekilde kaliyor, sag alt kosedeki baglanti simgesinde kucuk sari top durmadan gidip geliyor yani, baglantiyi kapatamiyorum da, silemiyorum da.. Yeni network kablosunu takar takmaz olustu bu durum, onceden yoktu...

Bu aga girer girmez spyware yemis olamam heralde, nasil oldu o zaman bu?

Makinede iki tane ethernet karti varsa mumkundur, lakin tek ethernet varsa mumkun degildir diye dusunuyorum. Muhtemelen driverlarla alakadar bir sorundur. Ethernet kartinin driveri kaldirilip tekrar kurulursa duzelir gibie geliyo.

  • polifonik osuruk  (23.09.08 00:22:09)
şöyle ki.
eski kablonu çıkarttın mı? hâla eski kablondan ip alıyor olabilirsin.. modemin aynı makinaya 2 ip atayamıyor olabilir.

  • godless frog  (23.09.08 02:14:55)
eski kablo tabiki cikti:)

wireless agda yapmiyor mesela ya da baska wireline bir agda da yapmiyor
  • ermanen  (23.09.08 02:47:02)
Alakalı mı bilemedim şu an ama Hamachi gibisinden yazılımlar ağımsı şeyler oluşturuyor, arada sorunumsular çıkarabiliyorlar gibisinden.

  • colonizer  (23.09.08 09:53:18)