ogs kacak gecis cezasi

agalar ve hanimgalar,

Türkiye'de yasamadigim ve dolayisiyla bu gibi durumlara asina olmadigim icin, izmir'de emanet bir arabayla ogs kartini cama takmadan otobandan gectim 3-4 ara ile gidis dönüs olarak.

bunun cezasi nedir ne yapmak gerekir?

tesekkürler.

en yüksek ogs ücretinin 10 katı sanırım. böle bi kuralı vardı ogs'nin. o hattaki en yüksek ücret*10

  • hope ender  (28.04.12 00:02:48)
ohh. acidi.

  • l i w e x  (28.04.12 00:20:22)
Araç ogs'ye kayıtlı bir plaka ise şu kural uygulanır :

SORU 4: Uzun zamandır OGS kullanıyorum; geçen gün geçiş sırasında elektronik etiketim okunamadı ve KAÇIŞ uyarısı aldım. Herhangi bir cezam olur mu? Ne yapmam gerekir?
CEVAP 4: Şayet bu geçişinizi beyan ettiğiniz araç ile yapmışsanız (kayıtlı plaka) ve OGS hesabınız AKTİF durumda ise herhangi bir cezanız olmayacaktır. Bu geçişiniz, otomatik olarak köprülerde normal geçiş ücretine, otoyollarda ise en uzak mesafe geçiş ücretine çevrilip aktif olan hesabınızdan düşecektir. Bundan sonraki geçişlerinizde normal geçiş mesajı almaya devam ediyorsanız, OGS kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak geçişlerinizde cihazdan BİP sinyalini almıyorsanız kesinlikle geçişlere devam etmeyiniz!

Ayrıca şuradan kontrol edebilirsiniz :
uygulama.kgm.gov.tr
  • carpenoctem  (28.04.12 00:22:15)
cok tesekkürler, icim rahatladi. zaten en uzun mesafe ücreti ödememiz gerekecekti. sorun yok iyi geceler.

  • l i w e x  (28.04.12 00:37:36)
Bu durumun 10 geçişe kadar normal ücretlendirildiğini de hatırlatayım. Yani siz 2 kez geçtiğiniz için sorun yok. Ama aynı şekilde 11. geçişi gerçekleştirirseniz bu defa 10 katı cezalı ödemek durumunda kalırdınız.

  • carpenoctem  (28.04.12 00:41:26)
Carpenoctem çoğ haklı.

  • drip nick i zaten kullanilmakta  (28.04.12 01:07:41 ~ 01:08:05)
yok iki kere gectik ama aklimiz basimiza geldi zaten.

tesekkürler
  • l i w e x  (28.04.12 22:18:03)