Marmaris/ Fethiye gezi önerileri/Ucuz pansiyonlar

Öncelikle izmirden gidicem. 5 günlük bir tatilim var. Önce marmaris sonra fethiyeye gitmeyi düşünüyorum ama hiç bir fikrim yok. Nasıl yapayım? Her türlü öneriye açığım. Kısıtlı bir bütçem var o yüzden konaklama için önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler:)

Marmarisliyim (18 sene hep burada yaşayan, üniversite için 4 yıldır İzmir'de yaşayan ve tatillerde memleketinde olan Marmaris yerlisi diyelim hatta). Bütçeni net şekilde ve isteklerini yazarsan ayrıntılı şekilde önerilerde bulunabilirim.

  • asyamaris  (26.04.12 01:48:12)
aa süper! öncelikle öğrenciyim, her şeyin en ucuzu diye söylim sen anla:)
ilk olarak hangi otobs şirketini tercih etmeliyim ucuzluk açısından?
Kaç saat? Marmarisi hiç bilmiyorum.O yüzden her şeye açığım.senin tavsiye edebileceğin en ucuz ve iyi bir plan ne olabilirdi? Bir de tabiki nerede kalmalıyım?:) Çok teşekkür ederim bu arada
  • Bliethe  (26.04.12 01:59:28)
apart tarzında istiyorsan önerebileceğim yerler var, otel diyorsan zaten bir sürü. yol otobüsle 3,5-4 saat arasında değişiyor. kamil koç rahat hat tavsiyemdir. genelde 3,5 saat-3 saat 45dk. gibi bir sürede ulaşıyor. anadolu da seferlere tekrar başladıysa 3 saatte gittiğimi bilirim geçen sene. kışın kalkmıştı seferler, kamil koç'ta da kış olduğundan rahat hat seferleri 2 taneydi. ama sezon açıldı artmıştır. pamukkale'yi önermem çünkü 4 saat 15 dakika sürüyor. yine de giden tüm otobüslerin teknobüs olmasından dolayı tercih edilebilir. anadolu starliner seferleri yapıyordu bu arada geçen sene. en son gittiğimde biletler daha uygundu, şubat'ta gittim en son. izmir-marmaris şu an 30-35 mi öyle bir şeydi. fiyatlar genelde aynı otobüslerde ama en uygunu anadoolu'ydu, en kaliteli de oydu eğer koydularsa yine sefer. apartta da kalabilirsin, temiz ve iyi apartlar var. narin'di galiba ismi, oraya arkadaşlarımı göndermiştim baya memnun kaldılar. temiz ve güzel bir aparttır. ismi yanlış hatırlamamışımdır inşallah diye umuyorum. bunun dışında kahvaltı ile birlikte gecelik 30tl olan oteller var mayıs ayında, 3 yıldızlı falan oluyor. teyzemlerin otelleri var ancak bunlar 4 ve 5 yıldızlı, bütçe açısından onları önermeyeyim. yine de istersen fiyatları sorabilirim kuzenime. bara gitmek istersen bar isimleri de önerebilirim, orada her bara gidilmez, areena'dan kesinlikle uzak dur, ünlüdür ama iğrençtir. barlarda fiyatlar izmir'e göre daha yüksek bu arada. onun hakkında da bilgi verebilirim. kesinlikle marmaris'te taksi kullanma, inanılmaz pahalı, türkiye'de taksi ücretlerinin en pahalı olduğu şehirlerden biri diyebilirim. tekne turuna gitmek istersen 15 ve 25tl arasında fiyatlar değişir, öğle yemeği dahildir bu turlara. koylarda denize girersin. denize merkezde değil içmeler'de girmeni öneririm. laguna'nın önü, martı otel plajı falan güzeldir. pamucak açıksa o da güzeldir, içmeler'de yine o. bu arada gitmişken içmeler'i de gör derim. ulaşım çok kolay, beldesi zaten, turuncu dolmuşlarla 10 dakikada falan gidersin. mesela yemek için balık istersen marina'da liman restoran var, marmaris'in en eski ve ünlü restoranlarındandır. uçuk değil fiyatları, yani öyleydi en son :)) bunun dışında burger king vesaire marmaris'te bol miktarda var. 2 adet mc donald's, 4 tane burger king, en son böyleydi :) bunun dışında civarda çok yemek seçeneğin var, uygun fiyatlılar da var. tarihi bir yer görmek istersen hemen merkezdeki marmaris kalesini gezebilirsin. kanuni sultan süleyman tarafından yaptırılmış, fotoğraf çekmek istiyorsan oradan güzel görüntüler elde edilebilir. rodos seferinde inşa edilmişti sanırım, denize karşıdır zaten. marina'da bir cafede bir akşam otur mesela. ali baba cafe benim ikinci evim gibidir. marina'da sorsan tarif ederler, orada ak saçlı ak sakallı ali baba'yı görürsün zaten veya eşi nilüfer ablayı. güzel yerdir. onun dışında escape güzeldir. tercihen gidebileceğin bir çok cafe orada var zaten. şahin tepesinde yemek fikri de güzel olabilir, marmaris ayaklarının altındadır ama fiyatları en son nasıldı hiç hatırlamıyorum ama en son gittiğimde ortalama fiyatlardı :) netsel marina'yı gezmekten başlayıp, marina, kordon, uzun yalı şeklinde upuzun bir yürüyüş yapmanı tavsiye ederim güneş batarken. merkez sahil şeridini göreceksin böylece. canlı müzik vb yerler istersen yine öneririm. barlar sokağı, çarşı, marina hep zaten dip dibe yerler; onları gezmekte ulaşım gibi bir sorun yok. ilgilendiğin aktiviteler varsa buna göre de yönlendirebilirim. otel ve apart konusunda da öğleden sonra daha ayrıntılı bilgiler verebilirim isimlerle birlikte.

  • asyamaris  (26.04.12 02:21:11)
Hacım bas git gökova körfezinde akyaka beldesine. Mugla marmaris yolu üzerinde.Orada aradıgın herseyi bulursun. Huzur, doğa tadında bi gece hayatı. Mis gibi denizi. Tavsiyem uygun olsun diyorsan, kamp alanı var. Oradan günlük çadır kirala, hem güzede bi deneyim olur hemde çok ucuza getirmiş olursun.Yemek olayınıda istedigin butceye ayarlayabilirsin orada. (Kamp denize sıfır + İçinde havuzda var). Tabii gece hayatı karı kız memcük popo dersen @asyamaris 10 numero anlatmış

  • rishone  (26.04.12 10:01:12)
bencede marmarise gidiceksen gökova akyakayı kesinlikle görmelisin. ayrıca cok uygun fiyata otel ve pansiyonlar var.

  • strangerinhere  (26.04.12 20:22:22)