Bu laptop alınır mı?

Sayın duyuru sakinleri. Bir yakınım bu laptopu alacağını söyledi. Ben baktım ama pek emin olamadım. Bilgisayarında after effect öğrenmek istiyor. Bunun dışında büyük afişler (1x2 metre) tasarlayacak.
Siz bilgili yazarların yardımına ihtiyacım var. Bu makine onun için uygun mudur?

www.teknosa.com

CUDA teknolojisi iyi bir şey midir? Değilse ne tür özelliklerde bir laptop almalıdır. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

edit: link yanlış olmuştu düzelttim.

evet asus veya acer'in i5/i7 işlemcili laptopları da var bu fiyata.
ama onları bi kenara bırakıp sadece bu laptop için konuşursak; yukarıda saydığım işlemleri bu makineyle rahatça yapmak mümkün müdür?

  • dierache  (23.04.12 16:00:46)
adobe after effects ve illustratorı rahat çalıştırır tabi dediğiniz ölçülerde de bi sıkıntı olmaz, ama photoshopta o boyda bir afiş sıkıntı olabilir her zaman.(piksel vs vektörel)
aynı paraya daha düşük hdd kapasitesi olan ama işlemcisi daha iyi olan bir bilgisayar bulabilirsiniz kolayca.
www.cpubenchmark.net bu siteden ekran kartlarını ve işlemcileri karşılaştırabilrsiniz.
  • k4l3m  (23.04.12 16:04:10)
@k4lem peki işlemcide bir sıkıntı var mı? yani i3 bana biraz düşük gibi geldi. i5 veya i7 işlemcilere mi bakmalıyız?

  • dierache  (23.04.12 16:08:53)
evet, daha iyi işlemciler daha iyi olur mesela i5 2430m'ler bu ara popüler, i3 2350m'e göre daha iyi bir işlemci.daha iyisini istiyorsanız i7lere bakın.

  • k4l3m  (23.04.12 16:17:52)
@want2die dell hiç bakmadım. ama bakacağım tavsiyenden sonra:)
neden acer'i salla dedin?

  • dierache  (23.04.12 16:39:11)
www.pcdepo.com

ben geçen ay aldım bundan, çok memnunum. hem de verdiğin linkten daha ucuz.
  • Barki  (23.04.12 16:45:46)
@barki verdiğin linkteki laptopun yorumlarında tüm adobe programlarını açıp (yaklaşık 20 civarı) tasarım yaptığını ve hiç kasma yaşamadığını söyleyen bir arkadaş var :) ne kadar gerçekçi acaba?
bir de bu freedos'muş. ubuntu mu kursak hehe.

  • dierache  (23.04.12 16:53:29)
@dierache şu an o laptoptan yazıyorum ve baya hızlı alet. adobe ürünleriyle alakam olmamasına rağmen şu ana kadar gta iv, crysis 2, metro 2033 dahil son dönemde çıkmış tüm oyunları kasmadan yeterli ayarda oynayabiliyorum.

dip not: aldığım gibi windows 7 ultimate 64 bit kurdum, yanında kalan driver cd sinden bütün driverlarını yüklüyor zaten.
  • Barki  (23.04.12 17:22:56 ~ 17:25:03)